Pomylił tory z drogą. Zderzył się z pociągiem

Fot. Archiwum

DĘBICA. Kierujący samochodem wjechał przez pomyłkę na torowisko i jadąc nim zderzył się czołowo z pociągiem. Mężczyzna zakończył podróż w szpitalu

Dziesięć minut przed północą na torze kolejowym przy ul. Mościckiego w Dębicy doszło do wypadku z udziałem 430-tonowego pociągu i mercedesa, który miał oznaczenie taksówki osobowej.

Kierujący samochodem pomylił tory kolejowe z drogą i swoim samochodem poruszał się po terenie zastrzeżonym dla pociągów. Udało mu się pokonać w ten sposób kilkaset metrów, gdy z przeciwnego kierunku, na szczęście z niewielką prędkością, nadjechał pociąg towarowy składający się z 12 wagonów.

W skład pociągu wchodziły platformy przewożące podkłady kolejowe, a przetaczane były w ten sposób, że lokomotywa znajdowała się na końcu składu i pchała przed sobą wagony. Na początku jechał kierownik pociągu, który przekazał maszyniście polecenie natychmiastowego zatrzymania składu na widok zbliżającego się mercedesa.

Mimo hamowania pociągu, doszło do czołowego zderzenia się wagonów z samochodem. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał kierujący osobówką. Od 72-letniego mieszkańca Dębicy wyczuwalna była silna woń alkoholu, był niekomunikatywny i nie mógł utrzymać równowagi. Podróżował boso. Po przewiezieniu go do szpitala została pobrana mu krew do badań.

Okazało się jednak, że to nie jedyny uczestnik tego zdarzenia będący pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu kierownika pociągu policjanci stwierdzili, iż ma on około promila alkoholu w organizmie.

Po uzyskaniu wyniku badania krwi, kierującemu samochodem osobowym może zostać przedstawiony zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

pad/KPP

 

 

do “Pomylił tory z drogą. Zderzył się z pociągiem”

  1. Borjan

    nie dośc że pijany to pewnie GPS go tak poprowadził :D

  2. edu

    Potyl ,potyl aż do d…. wskoczy motyl. Dobrze ,ze był sam bo mieście chyba w takim samym stanie woził pasazerów nie ustepując pierwszeństa,nie włączając kierunków wymuszając pierwszeństwo ale to jest domena większości taksiarzy w Dębicy

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.