- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Ponad 3,5-tonowym ciężarówkom wstęp wzbroniony

Posted By Redaktor On 18 czerwca 2012 @ 17:32 In Kronika Policyjna | 1 Comment

Budowa autostrady A4 jest dla dróg powiatu mieleckiego prawdziwą zmorą. Fot. Archiwum

RADOMYŚL WIELKI. Chronią drogę przed TIR-ami, a może łamią prawa kierowców?

Mieleckie starostwo nie zamierza usuwać z drogi powiatowej Radomyśl Wielki – Dąbrowa Tarnowska znaku B5, zakazującego ruchu samochodów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 3,5 ton. – Chronimy nasze drogi przed przeładowanymi TIR-ami, które jeżdżą na budowę autostrady – tłumaczy starosta Andrzej Chrabąszcz.

Usunięcia ograniczenia tonażu B5 domaga się Zbigniew Tymuła, właściciel firmy transportowej z Gawłuszowic, a zarazem radny powiatu mieleckiego. – Droga ta została wyremontowana za unijne pieniądze z udziałem finansowym starostwa i gminy Radomyśl Wlk – mówił Tymuła. – Duży wkład w to mieli również transportowcy z tamtego terenu. Nie można ograniczać czyjegoś prawa. Żyjemy w państwie demokratycznym, czy nie? – pyta.

- Znaki B5 służą zabezpieczeniu drogi przed zniszczeniem przez masowy ruch bardzo ciężkich ciężarówek przewożących materiały na budowę autostrady A4. Znaki zostaną  usunięte w momencie ustania ruchu tych pojazdów – wyjaśnia starosta Andrzej Chrabąszcz. – Tak też się już stało, transport ciężkich samochodów tą drogą już nie będzie szedł. Materiały na budowę autostrady zostały już wywiezione – nie dawał za wygraną Tymuła.

- Zanim usuniemy znak B5, musimy dokładnie zbadać sytuację na tej drodze. Dopiero na tej podstawie stwierdzimy, czy ruch tam się odbywa, czy nie – tłumaczył Chrabąszcz.

Paweł Galek


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/ponad-35-tonowym-ciezarowkom-wstep-wzbroniony/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.