Ponad 80 mieszkań oddano do użytku

W ciągu ostatnich lat powstało przy ul. Żwirki i Wigury sześć budynków wielorodzinnych z parkingami, placami zabaw i terenami zielonymi. Fot. Archiwum

KROSNO. Otrzymali klucze do lokali mieszkalnych.

Krośnieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało przy ulicy Żwirki i Wigury w sumie sześć bloków. Budynki są 4-kondygnacyjne, a na parterze znajdują się mieszkania dla osób niepełnosprawnych. Ostatnio w sumie 84 nowe mieszkania zostały oddane w ręce najemców i właścicieli.

Większość mieszkań została przeznaczona pod wynajem. – Ta forma użytkowania cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie młodych mieszkańców Krosna. Wpłacając kilkanaście procent wartości mieszkania oraz kaucję mieszkaniową można otrzymać klucze do wymarzonego “M” – mówi Stanisław Kubit, prezes TBS-u.

Powstaną kolejne mieszkania
– To nie koniec inwestycji mieszkaniowych w Krośnie – zaznacza prezydent Krosna, Piotr Przytocki. – Obecnie pracujemy nad nowymi inwestycjami, m.in. przy ul. Podchorążych, Rzeszowskiej, Szklarskiej czy Okulickiego. Będą to mieszkania zarówno na sprzedaż i wynajem, jak i mieszkania socjalne – informuje  prezydent.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

TBS-y to zaraza dla lokatorów i wysokie czynsze – żadne prawa do lokalu itd??