Ponad pół miliona belfrów chce się zaszczepić

Szczepienie nauczycieli rozpoczęto 12 lutego. Fot. Wit Hadło

W piątek zakończyła się kolejna tura rejestracji dla nauczycieli szkół i placówek do 65. roku życia oraz nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach. Ostateczna liczba zgłoszeń na szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19 wyniosła prawie 545 tysięcy.

Przypomnijmy; I tura rejestracji rozpoczęła się 8 lutego i zakończyła 10 lutego. Obejmowała ona nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych do 60. roku życia. Zgłosiło się wówczas 268 tys. osób.
Kolejny etap zapisów ruszył 15 lutego i został przedłużony do 19 lutego. Dotyczył nauczycieli wszystkich szkół i placówek do 65. roku życia (w tym również tych, którzy nie zgłosili się na szczepienie w pierwszej turze, a byli do tego uprawnieni), a także nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach do 65. roku życia. Dodatkowo, na skutek interwencji Związku Nauczycielstwa Polskiego, rozszerzono grupę uprawnionych osób do szczepień o nauczycieli, którzy są nieobecni w pracy z powodu choroby, urlopu, przeniesienia w stan nieczynny, czy oddelegowania do pracy w związku zawodowym.
Ostateczne dane o zarejestrowanych belfrach pojawiły się w sobotę. Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, w sumie to 544 599 osób. – W II etapie było blisko 277 tys. rejestracji (276 734), w tym prawie 63 tys. od nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach (62 650) – podaje Anna Ostrowska, rzecznik resortu.
Wypełnione formularze zgłoszeniowe trafiły do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Następnie mają zostać przekazane do szpitala węzłowego, który skontaktuje się bezpośrednio z dyrektorem szkoły lub placówki, albo inną osobą wskazaną do kontaktu w formularzu w celu ustalenia daty i godziny szczepienia.

wk

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments