Poprzeczka idzie w górę

PLUS LIGA. Resoviacy wyjeżdżają do Kielc po komplet punktów.

- Poprzeczka idzie w górę. Jedziemy do Kielc, gdzie musimy zagrać lepiej niż na inaugurację z Olsztynem – mówi przed sobotnim pojedynkiem z Fartem, szkoleniowiec Asseco Resovii, Andrzej Kowal.

Sobotni rywal resoviaków na inauguracje co prawda przegrał w Kędzierzynie-Koźlu z ZAKSĄ 1-3, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. – Dopóki zagrywaliśmy skutecznie to wszystko się dobrze układało. Później tego już zabrakło – mówi trener ekipy z Kielc, Grzegorz Wagner. – Teraz przed nami kolejny z potentatów naszej ligi – Resovia. Mam nadzieję, że przed własną publicznością zagramy lepiej niż przed tygodniem i sprawimy trochę radości kibicom. Uważam, że nasz zespół ma potencjał, co pokazał chociażby w pierwszym secie w pojedynku z ZAKSĄ – stwierdza szkoleniowiec Farta. W kieleckim zespole przed sezonem doszło do kilku znaczących zmian. Pozyskano m.in. wartościowego atakującego Szweda Marcusa Nilssona (dobry znajomy Oliega Achrema z czasów gry w Iraklisie Saloniki), francuskiego rozgrywającego Pierre Pujola czy znanego w Rzeszowie Rafała Buszka. – Jakoś dodatkowo się nie mobilizuję, bo też i nikomu nic nie muszę udowadniać. Zostałem wypożyczony na rok z Resovii do Kielc z czego bardzo się cieszę. Tu mam okazję gry – mówi Buszek.

Uwaga na zagrywkę
W zespole z Rzeszowa nastroje są bojowe. Poza drobnymi dolegliwościami amerykańskiego przyjmującego, Paula Lotmana wszyscy są zdrowi i do dyspozycji trenera Kowala. – Czeka nas w Kielcach ciężka przeprawa, bo Fart pokazał się z dobrej strony nie tylko w Kędzierzynie ale też w przedsezonowych meczach – mówi szkoleniowiec Asseco Resovii i dodaje. –Ich atutem jest zagrywka. W tym elemencie mocno ryzykowali w pojedynku z ZAKSĄ i należy się spodziewać, że w sobotę będzie podobnie.
Rzeszowski zespół w tygodniu poprzedzającym mecz skupiał się cały czas na zgrywaniu. – Zależy nam na powtarzalności – wyjaśnia Kowal. Resoviacy w ub. sezonie dwukrotnie pokonali Farta po 3-1 i nikt w Rzeszowie nie ma nic przeciwko powtórce.

Rafał Myśliwiec

FART Kielce – ASSECO RESOVIA, sobota godz. 18

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.