Popularny “pogodynek” i podróżnik spotkał się z mieszkańcami Krosna

Jarosław Kret przez ponad dwie godziny opowiadał niezwykle ciekawie o swoich wyprawach i wspominał przygody. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Jarosław Kret gościł w Centrum Dziedzictwa Szkła.

W minioną sobotę, 10 listopada, w niezwykłej scenerii – przy hutniczym piecu – w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie z mieszkańcami miasta spotkał się najbardziej lubiany prezenter pogody w Polsce – Jarosław Kret. Szacowny gość opowiedział m.in. o podróżach. W spotkaniu uczestniczyły tłumy.

O tym, że Jarosław Kret jest urodzonym gawędziarzem mogli przekonać się ci, którzy w sobotni wieczór pofatygowali się do krośnieńskiego CDS-u.

Mało kto wie, że największą pasją Jarosława Kreta jest podróżowanie. Skąd to się wzięło, jakie były początki tej fascynacji? – Zawsze chciałem robić filmy przyrodnicze – wyznał z rozbrajającą szczerością sympatyczny “pogodynek”. –  Myślę, że to podróżowanie wzięło się z mojej miłości do przyrody – mówił. I dodał: – Ja jestem zwykłym “opisywaczem”  tej rzeczywistości, która nas otacza. A ona nie ogranicza się tylko do tego terenu miedzy Odrą a Bugiem. Po prostu jestem dzieckiem świata. Mnie gna w świat, po prostu mam taką naturę.

Dziennikarz przez ponad dwie godziny swojego wystąpienia snuł niezwykle interesujące opowieści podróżnicze. Wspomniał między innymi o wyprawach  do Indii, Egiptu, czy na Madagaskar. Pokazał przy tym zdjęcia. Zdobył serca publiczności spontanicznością i bezpośredniością.

Jarosław Kret bardzo chętnie pozdawał autografy i pozował do zdjęć. Książki, które przywiózł do Krosna rozeszły się niczym ciepłe bułeczki.

Dodajmy, że jeden z odcinków autorskiego programu podróżniczego “Polska Według Kreta” był poświęcony krośnieńskiemu CDS-owi.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o