Pora zapunktować

II LIGA Stal Rzeszów ukarała Zaborowskiego i Floriana, Resovia w Pruszkowie, “Stalówka” z outsiderem.

Dziś 14. kolejka spotkań. Nasze drużyny staną przed szansą odkupienia win za nieudany weekend. Stale z Rzeszowa i Stalowej Woli mają obowiązek zdobyć 3 punkty.

Biało-niebiescy podejmą przedostatni w tabeli KSZO. Zespół z Ostrowca ma dwa punkty mniej od Stali, a za sobą mnóstwo problemów. Pierwsze mecze oddał walkowerem, potem pojawiło się światełko w tunelu, ale generalnie gra słabo i tu i ówdzie słychać, jakoby drużyna miała zostać przeniesiona do… Radomia. – Nas kłopoty KSZO nie interesują, swoich mamy pod dostatkiem. Mimo niskiej pozycji, nie jest to słaby zespół. Musimy wyszarpać trzy punkty – podkreśla Andrzej Szymański, trener Stali.

Karnie do rezerw
W obozie rzeszowian zrobiło się bardzo gorąco. Po przegranym meczu z Okocimskim Brzesko decyzją sztabu szkoleniowego, Rafał Zaborowski i Dawid Florian zostali przesunięci do zespołu rezerw. – Obaj trafili do nas latem i mieli odgrywać czołowe role. Na razie jednak tego nie robią, a jak mają popełniać takie błędy jak w Brzesku, to wolę, żeby robili to juniorzy. Wspomniani zawodnicy do rezerw trafili na czas nieokreślony. Tam będą mieli okazję przemyśleć swoje ostatnie występy – tłumaczy trener Szymański, który na skutek tej decyzji ma trochę ograniczone pole manewru. – Zaborowskiego zastąpi wracający po kontuzji Konrad Hus, Floriana, któryś z juniorów – wyjaśnił szkoleniowiec.

Nie dopisujmy punktów przed meczem
Stal Stalowa Wola zagra u siebie z zamykającym stawkę Sokołem Sokółka i w hutniczym grodzie nikt nie wyobraża sobie wyniku innego, niż zwycięstwo. – Jeśli chłopcy zagrają z takim zaangażowaniem jak w meczu z Motorem, punkty zostaną w Stalowej Woli – nie ma wątpliwości Wojciech Nieradka, kierownik “Stalówki”. Przestrzega jednak przed lekceważeniem rywala. – Pamiętajmy o 0-3 z Garbarnią na własnym boisku – przypomina.

Tak czy owak, trudniejsze zadanie czeka Resovię, która zamelduje się w Pruszkowie. – Znicz to zespół poukładany taktycznie, mocny fizycznie, zdobywający gole po stałych fragmentach – charakteryzuje przeciwnika Marcin Jałocha, opiekun “pasiaków” – Pamiętajmy jednak, że na wyjazdach gramy lepiej, niż u siebie – dodaje. W kadrze zaszła jedna zmiana – miejsce Tihomira Czeneskowa zajął Dawid Kwiek.
tsz, p

STAL RZ. – KSZO
środa, godz. 15.30

STAL SW – SOKÓŁ
środa, godz. 15.30

ZNICZ – RESOVIA
środa, godz. 18

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.