Pościg jak z filmu w Stalowej Woli

Fot. KPP

STALOWA WOLA. Pościg za uciekającym motocyklistą, policyjna blokada, uderzenie w radiowóz i w końcu zatrzymanie uciekiniera. Tak wyglądało ujęcie 20-letniego motocyklisty, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Stalowej Woli.

W minioną sobotę, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na ulicy Sandomierskiej w Stalowej Woli, po godz. 14, zauważyli szybko jadącego motocyklistę. Okazało się, że poruszał się z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci podali motocykliście sygnał do zatrzymania. Jadący jednośladem zignorował to polecenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg informując o zdarzeniu dyżurnego i włączając sygnały błyskowe i dźwiękowe.

Kierowca obejrzał się za siebie i gwałtownie przyspieszył. Kluczył uliczkami na terenie osiedla Rozwadów, łamiąc wiele przepisów oraz powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący motocyklem wyprzedzał samochody na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych, na podwójnej linii ciągłej, wjeżdżał na chodnik, na którym znajdowali się piesi. W końcu motocyklista wjechał w ulicę Klasztorną. Na trasie ucieczki ustawiono blokadę. Uciekinier widząc stojący w poprzek drogi policyjny radiowóz próbował ominąć go bokiem, jednak uderzył w niego i wywrócił się.

Okazało się, że przed policjantami uciekał 20-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. W wyniku upadku nic mu się nie stało. Mężczyzna był trzeźwy, miał też prawo jazdy. Poddano go badaniu na zawartość narkotyków z wynikiem negatywnym.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy i w tej sprawie skierują wniosek o ukaranie do sądu za naruszenie szeregu przepisów ruchu drogowego.

tc/KPP
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Napiszę szczerze jak tylko można – tych idiot…na ścigaczach i ich zachowaniu na drogach wcale mi nie żal?

elektryk
elektryk
8 lat temu

Odebrac prawo jazdy na 10 lat.