Pościg za pijanym kierowcą

JAROSŁAW. Uciekał przez kilkadziesiąt kilometrów i ominął kilka blokad. Swoją jazdą zmuszał innych kierowców do ucieczek na pobocza.

Wczoraj około godz. 20. na terenie gminy Białobrzegi policjanci dali znak do zatrzymania kierowcy forda mondeo. Ten jednak przyśpieszył i odjechał w kierunku Jagiełły. Patrol ruszył w pościg. Kierowca forda nie dał się wyprzedzić funkcjonariuszom i zajeżdżał im drogę. Zjeżdżał na przeciwległe pasy ruchu, zmuszając innych kierowców do usuwania się z jezdni i zjeżdżania na pobocza.

W Wólce Pełkińskiej, inny patrol policji ustawił blokadę. Kierowca wybrał jednak inną drogą. Uciekający pojazd jechał dalej ulicami Pełkińską, Bandurskiego, Konfederacką. Gdy wyjechał na krajową „czwórkę” na ul. Krakowskiej patrol zablokował mu drogę, jednak mężczyzna najpierw zwolnił, a potem zjechał na pobocze omijając radiowóz.

Kierowca wjechał na ul. Szczytniańską i jechał dalej w kierunku Pawłosiowa. Wjeżdżając do przydrożnego rowu w Mokrej, ominął kolejną blokadę i uciekał w stronę centrum miasta. Został zatrzymany przez policjantów na krajowej czwórce w Muninie.

29-letni kierowca forda, na stałe mieszkający w powiecie przeworskim, a czasowo w podjarosławskiej miejscowości, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty jazdy po pijanemu oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i nie zatrzymania się do kontroli. Odpowie przed sądem w trybie przyspieszonym. Grozi mu m.in. wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments