Pościgają się z najlepszymi

Sylwia Kapusta-Szydłak w tym roku osiągnęła życiowa formę i można liczyć na jej dobry występ.

KOLARSTWO, MISTRZOSTWA ŚWIATA. Sylwia Kapusta-Szydłak jest liderka kobiecej kadry, Katarzyna Wilkos, dziś zadebiutuje w mistrzostwach świata.

Dziś w Kopenhadze rozpoczynają się 78. mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym z udziałem licznej, 22-osobowej reprezentacji Polski. W jej barwach zobaczymy dwie zawodniczki z naszego regionu. Rzeszowianka Sylwia Kapusta-Szydłak wystartuje w rywalizacji Elity, natomiast pochodząca z Brzózy Królewskiej Katarzyna Wilkos, ścigać się będzie wśród juniorek.

Pierwsza podczas tych prestiżowych zawodów zaprezentuje się młodsza z nich. Kasia już dziś wystartuje w jeździe indywidualnej na czas. – Miejsce w okolicach 20. miejsca, byłoby jej ogromnym sukcesem. Już sam start w mistrzostwach, to spore przeżycie, ale i doświadczenie dla mojej podopiecznej – powiedział Stanisław Zygmunt, klubowy trener Wilkosówny.

Sylwia chce się pokazać

Jego podopieczna oprócz startu w czasówce pojedzie także w wyścigu ze startu wspólnego, który zaplanowano na piątek. Dzień później pierwszy i ostatni start (wyścig Elity) na tych zawodach zaliczy Sylwia Kapusta-Szydłak. – Trasa, po jakiej będziemy się ścigały o medale mistrzostw świata, nie preferuje takich dziewczyn jak ja, które lubią wspinaczki i podjazdy. Preferuje raczej sprinterki, dlatego nie robię sobie wielkich nadziei, ale też przed startem nie zamierzam składać broni. Chcę być widoczna na trasie i może coś z tego dobrego wyjdzie. – powiedziała Sylwia.

Polacy mierzą w dziesiątkę

Tęczowej koszulki w najważniejszej konkurencji, wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn, bronić będzie Norweg Thor Hushovd. Teraz też jest jednym z faworytów. Natomiast w jeździe indywidualnej na czas najwyżej stoją akcje Szwajcara Fabiana Cancellary, który będzie miał szansę zdobyć piąty tytuł mistrza świata w tej specjalności.

Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments