Poseł PiS o Tusku: – Chce pan podpalić Polskę

Poseł PiS, Krzysztof Szczerski, przy mównicy w czasie sejmowej debaty. Fot. PAP

WARSZAWA. Ostra debata o wielkich pieniądzach w Sejmie.

– Polska wygrała batalię o finanse na kolejne siedem lat jak żaden inny kraj w Europie – mówił we wtorek w Sejmie premier Donald Tusk.

Według niego, korzystny dla Polski kształt następnego budżetu UE to efekt długoterminowej strategii Polski, zakładającej m.in. zyskanie wsparcia europejskich instytucji dla polityki spójności. – To był klucz. Nawet najbardziej sceptyczna opozycja nie jest w stanie zakwestionować faktu, że teraz Polska dostanie więcej środków niż w poprzedniej perspektywie budżetowej UE – podkreślił szef rządu.

Zaznaczył, że miliardy euro z UE wspierają nie tylko rozwój infrastruktury w Polsce, ale trafiają także bezpośrednio do ludzi.

Pakt fiskalny i euro
Premier przekonywał też polityków do przyjęcia paktu fiskalnego. – Pakt fiskalny nałoży standardy w zakresie finansów publicznych, które będą chroniły polskiego podatnika i polskie państwo przed nadmiernym ryzykiem – mówił.

Mówił też o przyjęciu przez Polskę euro. – Namawiam prawicę, aby bez lęku i niepokoju, że coś zagraża polskiej suwerenności, przystąpiła do debaty na temat kryteriów, zarówno traktatowych, jak i wewnętrznych, jakie trzeba spełnić, aby zmienić konstytucję i wejść do strefy euro – mówił Tusk.

PiS kontruje
Krzysztof Szczerski z PiS zapowiedział, że jego partia będzie domagała się odrzucenia informacji premiera nt. nowego budżetu UE. – Naszymi pieniędzmi dołożył się pan do cięć budżetowych w UE – mówił.

Według posła PiS, w trakcie negocjacji Polska straciła „co najmniej 14 miliardów euro”. – Dołożył się pan więc naszymi pieniędzmi do cięć budżetowych w Unii – powiedział. Jak przekonywał, budżet UE działa tak, że m.in. są do niego wpływy ze składek poszczególnych krajów, które następnie dzieli się między polityki europejskie zgodnie z celami traktatowymi. – Pieniądze dzieli się więc według reguł prawa, a nie wedle dobrej woli tych czy innych państw – powiedział.

Jak dodał, pieniądze utracone w czasie negocjacji będą musiały być wypłacone rolnikom z budżetu państwa. – Nie zostaliśmy potraktowani w żaden szczególny sposób. Pan wziął, co dawali i wrócił do domu. Jest pan biernym uczestnikiem tych negocjacji. Dostaliśmy tylko tyle, ile mieliśmy. Czasami mam wrażenie, że jest pan jak Neron. Tak bardzo kocha pan Polskę, że postanowił pan ją spalić – powiedział.

Komentując zapowiedź wprowadzenia euro w Polsce, Szczerski powiedział: – Chce pan pozbawić Polaków własnej waluty. To znak, że stracił pan kontakt z rzeczywistością, nie kuma pan bazy. Chce pan dokonać pełzającego zamachu konstytucyjnego, a na to nie może być zgody.

Mówiąc o pakcie fiskalnym podkreślił, że to bardzo zły dokument, który jest niezgodny z konstytucją.

Za ratyfikacja paktu fiskalne są PSL i SLD.

TVN 24/ps

12
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
nieufnyobserwator cyrkugrześPolakJulek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grześ
Gość
grześ

Wynegocjował, jak zielonego pojęcia nie ma co w tym wszystkim chodzi , bajki dla naiwnych – ile samorządy są zadłużone w Bankach ???? może coś na ten temat rzekłby Premier !

Polak
Gość
Polak

zmienić cały rząd wszystkich zamienić młodymi bo na kogo tu głosować od 30 lat te same skorumpowane gęby zmieniają ino partie nabijają sobie kasę kosztem naszym a jak się wywali wszystkich polityków to ludzie nowe młode osoby w polityce będą chyba ze 20/50 lat o ile nie więcej wyciągać Polskę z długów nasze pokolenie nie dozna słodkiego życia a stare ryje się spakują i za granice się wyniosą bo tyle kasy już nabili POLSKA PLAJTUJE JUŻ JEST PRAWIE BANKRUTEM czemu o tym w tv nie mówią a ino o jakiś zabujstwach dzieci itd zamydlają nam oczy a my Polacy do… Czytaj więcej »

Julek
Gość
Julek

Pewnie pan emeryt bierze emeryturke niezła i mu dobrze.niech z tad sp……dala! Każdy normalny i uczciwy człowiek któremu przyszło w tych czasach utrzymywać rodzine za najniższa krajową widzi ze tak już nie daje się żyć.to nie tyle co emeryturka policjanta .cała bardzo dluuuga służbę nic nie robili tylko pili wódkę i teraz biorą 7000 na rękę i się śmieją.a ty biedny czlowieczku bieduj sobie.będziesz cicho siedział i będzie spokuj! Chętnie bym zebrał znajomych i pojechał na Warszawę! Bułgarii się udało! Naród potrzebuje wyjścia z tego POpapranego szamba!!!

obserwator cyrku
Gość
obserwator cyrku

Glupcze nigdzie na swiecie nie jest dobrze w rodzinach robotniczych jezeli pracuje tylko 1 osoba ktora utrzymuje cala rodzine 5 osobowa lub wieksza. Na zachodzie jest dobrze w tych rodzinach gdzie pracuja obydwoje malzonkowie. Bylem w tych krajach na zarobku to wiem jak tam jest. W Polsce mezczyzna pracuje a hrabinia zoneczka jeno TV, kawusia, kolezanki i niektora nawet nie gotuje dzieciom tylko kupuje puszki i sloiki zywnosci dla dzieci w sklepach. Bogate toto nad podziw ! Ja pracuje razem z zona za „NAJNIZSZE KRAJOWE” i jakos nasze 2-je dzieci maja najpotrzebniejsze wyposazenie i nikt glodny nie chodzi. Moja bratowa… Czytaj więcej »

nieufny
Gość
nieufny

Nic dziwnego że Wam tak dobrze , skoro w cyrku dorabiasz. Przepraszam , jaką „dyscyplinę” najbardziej „obserwujesz”? Sam pewno przebrany jesteś za klowna, a może Twojego ulubieńca kaczora Donalda?

Edward
Gość
Edward

Trzymam kciuki – ratujcie Polskę bo ginie. Popdpowiadam – nacisk na zdrową edukację dyscyplinę szkolną , mądre egzaminy i zarządzanie

Ambroży
Gość
Ambroży

Prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na szefa rządu technicznego, przedstawił podczas konferencji kandydatów na stanowiska szefów poszczególnych resortów w gabinecie cieni. Wśród wymienionych dzisiaj ekspertów są m.in. publicyści „Gazety Polskiej Codziennie”. – Rząd techniczny jest dobrym, a może jedynym dobrym rozwiązaniem na obecną sytuację Polski i w naszym rozumieniu na sytuację wielowymiarowego kryzysu. Polska jest w kryzysie. Polska dryfuje. Obecny rząd w takiej sytuacji nie jest w stanie rządzić. Obecny styl rządzenia to styl uprawiania polityki propagandowej, to zarządzanie przez bałagan, przez tematy zastępcze, przez jakieś pseudozmiany, także przez nienawiść i rozmaite prowokacje – stwierdził profesor Piotr Gliński. Oto wszyscy… Czytaj więcej »

emeryt
Gość
emeryt

S P A D A J !!!

iza
Gość
iza

Pakt fiskalny został przygotowany dla państw, ktore mają euro tj. sztucznie wykreowany pieniądz.
Suwerenne państwo samo określa swoje przychody oraz wydatki z budżetu. Nie potrzebuje na budżet kagańca nałożonego przez urzędników z Unii.
Polska strzela sobie samobója – na własne życzenie oddając swój budżet w ręce eurokratów.
Tusk zobaczył jak Unia wynagrodziła Buzka za 4 koszmarne reformy i teraz cichutko chodzi na pasku Angeli.
Cyniczny pragmatyk – suwerenność Polski oddaje Unii.

obserwator cyrku
Gość
obserwator cyrku

Wszyscy ktorzy patrza trzezwo widza ze PiS nawoluje do rewolucji w Polsce.
Widac to na kazdym kroku w ich postepowaniu.

jk
Gość
jk

Nie jestem za Pis,lecz ta watacha już dawno POwinna stanąć pod ścianą.

Ambroży
Gość
Ambroży

WSTYD dla POLAKÓW – wyprzedaż Polski za bezcen zaakceptował także RP oraz Tuskoland !!