Poseł Pomajda przechodzi do rozłamowców z PiS?

WARSZAWA. PODKARPACIE. Zaskakująca wolta podkarpackiego parlamentarzysty

Wybrany do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej poseł Wojciech Pomajda może zasilić szeregi dysydentów z Prawa i Sprawiedliwości tworzących stowarzyszenie „Polska Jest Najważniejsza”. Tą zaskakującą wiadomość potwierdziliśmy w kilku niezależnych źródłach. Jak się dowiedzieliśmy chce on odejść z SLD wraz ze swoją obecną partnerką życiową Anitą Błochowiak.

Sam Pomajda telefonu komórkowego przez kilka ostatnich dni nie odbierał. Bardziej rozmowni, chociaż zazwyczaj tylko anonimowo, byli jego parlamentarni koledzy.

– Wojtek już co najmniej dwukrotnie do nas podchodził. Chciał zmienić, wraz z Anitą, barwy partyjne. Póki co jednak nikt specjalnie go nie chciał – mówi jeden z warszawskich działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pomajdzie nie pomogło nawet to, że piastował funkcję szefa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rządową agendę która niemal zawsze podporządkowana była PSL.

– Nic o tym dotychczas nie wiedziałem, ale można się tylko cieszyć, że idee przyświecające powstaniu naszego stowarzyszeniu są bliskie politykom różnych opcji politycznych – mówi deputowany do Parlamentu Europejskiego, jeszcze członek Prawa i Sprawiedliwości, pochodzący z Rzeszowa, skonfliktowany z Jarosławem Kaczyńskim, Paweł Kowal.

42-letni poseł Wojciech Pomajda pochodzi z Przemyśla. Był bardzo bliskim współpracownikiem byłego szefa SLD Wojciecha Olejniczaka. Z jego namaszczenia startował z powodzeniem z listy SLD w wyborach parlamentarnych w okręgu krośnieńsko-przemyskim.

O Pomajdzie zrobiło się głośno, gdy do tabloidów przeniknęły informacje o jego romansie, uwieńczonym urodzeniem syna, z posłanką Anitą Błochowiak, znaną z pracy w sejmowej komisji śledczej badającej sprawę tzw. afery Rywina. Zasłynęła tam pytaniami o czerwone skarpetki pedałów i pionowe korytarze w siedzibie wydawnictwa Agora. Dla niej Pomajda porzucił wcześniejszą żonę z którą ma dwójkę dzieci.

Szymon Jakubowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments