Poskromić „Lwy”

Powstrzymanie trzech liderów Włókniarza, na czele z pozyskanym w zimowej przerwie z Polonii Bydgoszcz, Emilem Sajfutdinowem, wydaje się być kluczem do zwycięstwa PGE Marmy w niedzielnym pojedynku z częstochowskimi „Lwami”. Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. W niedzielę inauguracja ligowych zmagań na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. W piątek trening punktowany z Lublinem.

Po zwycięstwie na inaugurację Enea Ekstraligi w Gorzowie, w niedzielę PGE Marma chce pójść za ciosem i pokonać w pierwszym tegorocznym meczu na własnym torze jednego z pretendentów do medalu, CKM Dospel Włókniarza Częstochowa.

„Żurawie” nie zamierzają próżnować przed niedzielnym pojedynkiem i w planach mają w piątek (godz. 18.30) trening punktowany z I-ligowym LW KMŻ Lublin w składzie m.in. z byłym kapitanem PGE Marmy, Maciejem Kuciapą. Jeśli zajdzie taka potrzeba, kolejne próbne jazdy odbędą się również w sobotę i niedzielne przedpołudnie, kiedy to w Rzeszowie ma zjawić się Nicki Pedersen (przyjedzie prosto z sobotniej Grand Prix Europy w Bydgoszczy).

Dla podopiecznych Dariusza Śledzia, którzy dopiero we wtorek, po raz pierwszy w tym roku wyjechali na swój tor, zaskoczeniem może być właśnie… tor, nad przygotowaniem którego od tego sezonu sprawują pieczę tzw. komisarze (w niedzielę będzie nim Stanisław Pieńkowski). To właśnie komisarz miał sporo zastrzeżeń do stanu nawierzchni w ubiegłotygodniowym spotkaniu w Gorzowie. Czy zatem szkoleniowiec PGE Marmy nie obawia się, że komisarz może nieco namieszać w przygotowaniu toru na niedzielny mecz przy ul. Hetmańskiej. – Przed każdym meczem gospodarze będą czuli niepewność. Mam jednak nadzieję, że komisarze czują żużel i nie będą za bardzo ingerować w przygotowanie toru. Nieważne, czy będzie on twardy czy przyczepny, najważniejsze żeby był tak samo przygotowany na całej długości i szerokości i bezpieczny dla zawodników – dodaje opiekun rzeszowskiego teamu.

Trzy strzelby Włókniarza
Również częstochowianie planują na piątek trening punktowany (z ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia). Dyspozycja ekipy Jarosława Dymka i Sławomira Drabika jest dużą niewiadomą, o czym świadczy wynik inauguracyjnej potyczki z Polonią Bydgoszczą (47-42). Częstochowskie „Lwy” w zimowej przerwie nie próżnowały i na transferowej giełdzie „upolowały” Emila Sajfutdinowa, Michaela Jepsena Jensena i Rune Holtę. To właśnie od postawy Rosjanina i jego rodaka, Grigorija Laguty oraz młodego Duńczyka w głównej mierze zależeć będzie wynik niedzielnego spotkania.

– Chciałbym, aby ten mecz w Rzeszowie pozwolił nam odpowiedzieć na kilka pytań. Na pewno jedziemy walczyć o jak najlepszy wynik. Obecnie mamy trzy strzelby. Mam nadzieję, że Rune i Rafał pokażą, że potrafią walczyć. W meczu z Polonią przegrywaliśmy starty. Musimy to przeanalizować i przed meczem w Rzeszowie wyciągnąć jakieś wnioski – mówi na łamach portalu sportowefakty.pl prezes Włókniarza, Paweł Mizgalski.

Karnety w Rzeszowie tylko do piątku
Speedway Stal Rzeszów S.A. informuje, że tylko do piątku, 19 kwietnia, będzie prowadzona sprzedaż karnetów na mecze drużyny PGE Marma Rzeszów w sezonie 2013. Karnety można nabywać w siedzibie klubu znajdującej się w budynku klubowym ZKS Stal Rzeszów, mieszczącym się przy ul. Hetmańskiej 69 w godz. 13-17. Karnety na miejsca nienumerowane (za 250 zł – normalne i 150 zł – ulgowe) zostały wyprzedane. Pozostałe karnety są dostępne. Lista karnetów oraz ceny dostępne są na stronie internetowej www.stal.rzeszow.pl w zakładce „karnety na sezon 2013″.

Marcin Jeżowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o