Posłowie dali sobie po 500 zł podwyżki!

- To skandal! Posłowie mają wysokie wynagrodzenia, ogromne pieniądze na utrzymanie biur, a ja nie mam środków na utrzymanie rodziny - mówi rozgoryczony Zbigniew Kotula z Rzeszowa.

PODKARPACIE. Kryzysu w Sejmie chyba nie ma, skoro parlamentarzyści dostali dodatkowe pieniądze.

Co tam kryzys? Choć większości Polaków brakuje pieniędzy na życie, to posłowie odważyli się przyznać sobie podwyżki – po 500 zł na prowadzenie biura poselskiego. W sumie więc na dodatkowych pracowników, kierowców i limuzyny będą mieli aż po 12 tys. 150 zł miesięcznie.

Przedstawiciele rządu, w tym premier Donald Tusk, mówią o ciężkich czasach. Minister finansów straszy kryzysem w całej Unii Europejskiej, a nasz Sejm wyszykował sobie podwyżki. W budżecie Sejmu już zagwarantowano, że w przyszłym roku każdy poseł na utrzymanie swojego biura dostanie o 500 zł więcej niż dotąd. Niektórzy posłowie wypowiadający się w mediach wyrazili nawet publicznie swoją radość z tego, że skapną im dodatkowe pieniądze.

Kancelaria Sejmu tłumaczy, że ta podwyżka wynika ze wzrostu cen i usług. Szef kancelarii Lech Czapla, twierdzi nawet, że kwota którą przyznano na biura jest nieznaczna, wręcz oszczędna.

Tylko, że na każdego posła przeznaczane są ogromne kwoty. Poselskie uposażenie to 9892 zł plus dieta parlamentarzysty w wysokości 2473 zł. Dla wybrańców narodu pomyślano też o przywilejach: darmowych przejazdach autobusem i pociągiem i bezpłatnych lotach samolotem. Posłowie mogą też za darmo wysyłać listy, korzystają z darmowych limuzyn i mają specjalne środki (2200 zł) na noclegi w Warszawie.

Nasz Czytelnik, pan Zbigniew Kotula z Rzeszowa, nie może ścierpieć, że posłowie żyją w takich luksusach. Choć ma wyższe wykształcenie to nie ma pracy. Dawał ogłoszenia do gazet i nic to nie dało. Jest absolwentem  Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie skończył stosunki międzynarodowe, ma doświadczenie zawodowe i jest specjalistą od marketingu oraz informatyki i podjąłby się każdej pracy nawet sprzedawcy w sklepie, ale nigdzie nie chcą go przyjąć.

 ****

Posłowie to cynicy. Sobie dać podwyżki i owszem. Innym tylko obiecać. O 300 zł więcej mieli w 2012 roku otrzymać strażacy, funkcjonariusze Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu. Niestety, mogą o tym tylko pomarzyć. Wskazujemy winnych tej sytuacji – to posłowie z sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, którzy nie zgodzili się na przekazanie na ten cel 100 mln zł z tzw. rezerwy celowej. Jak wam nie wstyd panowie posłowie! Podobno spotykacie się z wieloma swoimi biednymi wyborcami w biurach poselskich, którzy nie mają pieniędzy na życie. Czy rozmawiając z nimi, nie czujecie, że ich oszukujecie, z jednej strony obiecujecie im pomoc, tylko obiecujecie, a z drugiej dajecie sobie dodatkowe pieniądze na utrzymanie biur. Jeszcze raz: Nie wstyd Wam Panowie i Panie?

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
9 lat temu

na szczescie nie uczestniczylem w tej taniej komedii jaka byly tzw. wybory.

marekagryppa
marekagryppa
9 lat temu
Reply to  ...

Biedaku nie uczestniczyłeś w tej taniej komedii -to masz to co zafundował ci Donek Słońce Peru Nasz Ukochany Pzywódca jak rozumiem nic z tego nie kumasz że jak nie głosowałeś to masz g…….do gadania.

Tomasz B
Tomasz B
9 lat temu

Nie zapomnijcie na nich lub im podobnym zagłosować za cztery lata. Wówczas nas skroją może na więcej.

w4nia
w4nia
9 lat temu

Na moje to jest skandal ! inni musza ostro pracowac fizycznie zeby dostawac najniższą krajową a oni za nic nie robienie 500 zł podwyżki i jeszcze nas straszą kryzysem ? + ma byc podwyzka za prawie wszystko.. ja dziekuje za taki rzad ! Jestem ciekaw czy by tak zrobili cos z tym kryzysem jakby sami zarabiali po 1500 zl na miesiac. Zreszta pewnie i tak kazdy z nich pewnie ma juz pełno pieniedzy odlozonych gdzies na koncie zeby na starosc sobie wydawac jak pojda na emeryture. Dlatego maja oni to w dupie tzn innych ludzi jest chodzi o emerytury bo… Czytaj więcej »

Józef
Józef
9 lat temu
Reply to  w4nia

A gdzie byłeś 9 października 2011 ? -pod pierzynką znieczulony gorzałką Palikota, a może zapomniałeś pomyśleć kogo wybrać?. Dziś ciesz się jeszcze że ma ktokolwiek przypomnieć iż Polska jeszcze istnieje ( ale do kogo mieć pretensje , jak nie do siebie?) Ryży na cały głos śmieje się w kułak z mandatu zaufania na kolejne 4-ry lata nieróbstwa, oraz z tego ze 10%” polaków”poparło zbieraninę Palikota , którzy poznają się dopiero w parlamencie i zastanawiają się który to tranwescyta, który gej, a ilu zwolenników marychy, itp. To taki wybór ma się okazać na ważne uregulowania poszanowania społeczeństwa. Nie dawniej jak wczoraj… Czytaj więcej »

Piniec
Piniec
9 lat temu

P**rdole rząd, prezydenta, ministrów, polityków
zrobili z moich bliskich k**wa alkoholików
nie będę się już więcej prosił i litował
co moje wezmę siła będę k**wa rabował
bo życie to nie bajka, to k**wa twarda walka
być pieprzonym twardzielem to dla nas normalka
stary człowiek po śmietnikach buszuje jak pies
no powiedźcie politycy co to k**wa jest…

L.k
L.k
9 lat temu

Okradli i oszukali emerytów,to mają sobie z czego rozdawać.

Adam
Adam
9 lat temu

Burżuje.

Tomek
Tomek
9 lat temu

Przecież ta Świnai TUSK od koryta sobie i innym nie odbierze tylko doleje !!!
Dzisiaj jest w awganistanie to moze pod nim cos puknie i bedzie spokój !

Roman
Roman
9 lat temu

hieny