Posłowie dostają darmowe pożyczki

- Na razie nie wziąłem pożyczki z Sejmu. Nie wykluczam, że to zrobię, bo swoją kampanię wyborczą finansowałem z własnej kieszeni i chciałbym odzyskać pieniądze - powiedział Dariusz Dziadzio, poseł Ruchu Palikota.

PODKARPACIE. Zwykły Kowalski nie ma możliwości wzięcia kredytu na 3 procent, a poseł jak najbardziej .

Tylko na 3 lub 4 procent jest oprocentowana sejmowa pożyczka dla posłów. Dla porównania, bankowy kredyt dla zwykłego obywatela oprocentowany jest na ponad 20 procent. Wychodzi na to, że parlamentarzyście żyje się pięć razy lepiej niż jego wyborcy, bo tyle razy mniej kosztuje go pożyczka.

Posłowie mają klawe życie. Jeżdżą za darmo pociągami, autobusami, latają bezpłatnie samolotami. Biorąc pod uwagę ich wysokie zarobki, przywilej prawie darmowego kredytu z Sejmu jest wręcz nieetyczny.

Posłowie mogą otrzymać od 10 do 25 tys. zł pożyczki. Dbający o posłów Sejm “obciąża” takie kredyty bardzo niskim oprocentowaniem i wynosi ono zaledwie 3 lub 4 procent w zależności od długości spłaty.

Więcej w Super Nowościach

Mariusz Andres

do “Posłowie dostają darmowe pożyczki”

 1. swojak

  Posel to nie jest swiete gowno !
  Prawa bankowe sa jednakowe dla wszystkich obywateli.
  Takie postepowanie to jest wykroczenie KRYMINALNE !!

 2. AT

  Potrzebny, potrzebny! Zrobi porządek z czarną mafią! Coraz więcej ludzi wstaje z kolan i widzi jak ich kler cycka. Do tego stają się coraz odważni i coraz głośniej mówią o pedofilach w kościele!!!

 3. ROMAN

  no i tak to sobie wszysto zaklepali przy okrągłym stole- i co żle im – oni mają cacy – a reszta niech zdycha po 67 – i tyle- wszystko było zaklepane- teraz może niektórym gały w końcu się otworzą co ?

 4. rzeszowiak

  Na razie nie wziąłem pożyczki z Sejmu. Nie wykluczam, że to zrobię, bo swoją kampanię wyborczą finansowałem z własnej kieszeni i chciałbym odzyskać pieniądze .
  —————————————————————–
  A kto ci chamie kazal byc poslem. To ty do sejmu chodzisz rabowac z budzetu a nie sluzyc narodowi ?
  Kto cie chamie prosil abys zostal poslem. Wiedziales ze masz byc dla Polski i narodu gdy sie starales zostac poslem. Po cos ty tu potrzebny ?

 5. Józef

  To jest troska posłów o ludzi (wyborców) : sobie bezprocentowe kredyty -ludziom dowalić odsetki od uciułanych na starość groszy!.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.