Posłowie dostają prawie darmowe pożyczki!

Poseł to ma klawe życie, podczas obrad Sejmu leniuchuje, a pokaźna kasa sama mu do kieszeni leci, za darmo jeździ pociągiem i jeszcze może sobie wziąć pożyczkę oprocentowaną na zaledwie 3 lub 4 procent. Czego można chcieć więcej?

PODKARPACIE. Bezpłatna podróż pociągiem, samolotem, immunitet – to tylko niektóre przywileje.

Gdy miliony Polaków martwi się swoimi wysokooprocentowanymi kredytami, posłowie żyją całkiem nieźle z sejmowych pożyczek. Mają one jedynie symboliczne oprocentowanie. To tylko jeden z przywilejów naszych parlamentarzystów.

Posłowie mają klawe życie. Jeżdżą za darmo pociągami, autobusami, latają bezpłatnie samolotami. Biorąc pod uwagę ich wysokie zarobki, przywilej darmowego transportu po kraju, szczególnie denerwuje zwykłych obywateli. Ich zdaniem posłowie powinni płacić za przejazd, bo ich na to stać.

Kolejnym przywilejem są specjalne pożyczki. Posłowie mogą otrzymać od 10 do 25 tys. zł. Dbający o posłów Sejm “obciąża” takie kredyty bardzo niskim oprocentowaniem i wynosi ono zaledwie 3 lub 4 procent w zależności od długości spłaty. To aż pięć razy mniej niż oprocentowanie bankowe dla zwykłego Kowalskiego. Średnio bowiem odsetki od kredytu gotówkowego, które otrzymamy w banku  (gdy weźmiemy 10 tys. lub 25 tys. zł) wynoszą 20 procent.

Przy tak niskim oprocentowaniu najbardziej obrotni posłowie biorą taką pożyczkę co roku. Gdy jedną spłacą, biorą kolejną. W 2010 roku o taki kredyt wystąpiła ponad połowa posłów. Wielu z nich brało po 25 tys. zł. Również posłowie z Podkarpacia. Obecnie w swoich oświadczeniach majątkowych do kredytów powyżej 10 tys. zł przyznaje się już tylko trzydziestu posłów. Pozostali albo spłacili już dług, albo do spłaty pozostało im niewiele.

Przywileje posłów
* Około 10 tys. zł miesięcznie za bycie posłem
* 10 tys. zł na utrzymanie biura poselskiego
* Ponad 9 tys. zł rocznie na hotele dla jednego posła
* 2 tys. zł miesięcznie na wynajęcie mieszkania w Warszawie
* 29 tys. zł odprawy, jeżeli poseł nie dostanie się powtórnie do Sejmu
* bezpłatne przejazdy PKP, PKS i przeloty samolotem
* immunitet poselski – chroni przed postawieniem zarzutów w sprawie karnej, immunitet może uchylić Sejm
* parlamentarzysta może uczestniczyć w komisjach wyjazdowych do atrakcyjnych krajów, korzystać z tanich wczasów i wycieczek, z basenu na terenie Sejmu i gabinetu lekarskiego
* placówki zdrowia specjalnie tylko dla posłów

Mariusz Andres

do “Posłowie dostają prawie darmowe pożyczki!”

 1. Wojciech

  w głowie się nie mieści ludzie z głodu umierają http://formlinkus.com/news0042.php a posłowie zastanawiają sie nad kupnem nowego autka.

 2. Matii

  POsłowie chcą zabrać przywileje służbą mundurowym, którzy i tak ich nie mają tyle co oni .

 3. Piotr

  Dlatego dobrze że są zamachy na tych pseud-politykierów. Mam nadzieje, że ktoś wysadzi ten burdel na Wiejskiej w Wawie.

 4. bastet

  Ja już od dawna miałam jakieś ,bliżej nieokreślone przeświadczenie o życiowej misji i EUREKA ! – powinnam być posłanką!Musze! Marze!!!! :D

 5. Zdzisław

  jak mówi stare porzekadło; dobrze sie ….bie na państwowym (czyli naszym wspólnym) chlebie. Zostawić darmowe dojazdy, dać po góra 3000 zł uposażenia i wtedy lista chetnych na mandacik bedzie chudsza o 90 procent

 6. pryszczaty

  i co najdziwniejsze sejm i senat od lat okupują te same twarze-taki kaczyński ,czy jest przy władzy czy nie i tak pierdzi po tych korytarzach i napewno nie za darmo.

 7. kevin

  Chciał lud demokracji to ma!

 8. roman

  zawsze dookoła króla była zgraja darmozjadów- oszustów-sprzedawczyków-pochlebców-bawidamków-pieniaczy-szpiegów-zdrajców-i innej maści dziadostwa- czy coś sie zmieniło-tak kula ziemska obróciła sie kilka razy- a dalej masy oszukiwane i mataczone utrzymują to dziadostwo które mówi że tak ma być

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.