Posłowie mandatów nie płacą!

Dlaczego system obsługujący sieć fotoradarów zapomniał o politykach? Fot. Wit Hadło

KRAJ. Generalna Inspekcja Transportu Drogowego dzięki fotoradarom odnotowała już 281 przypadków przekroczenia prędkości przez osoby z immunitetem, ale…

To kolejny dowód na to, że władza demoralizuje. Za przekroczenie prędkości wykazane na fotoradarze zwykły obywatel płaci kilkaset złotych mandatu, a nasi parlamentarzyści ani złotówki! Dlaczego? Bo tak właśnie działa sieć fotoradarów Głównej Inspekcji Transportu Drogowego, która posłom i senatorom mandatu po prostu nie wlepia!

Oficjalna wersja jest taka, że jest to niedopatrzenie. – System nie jest jeszcze doskonały, będziemy go optymalizować – tłumaczy „Dziennikowi Gazeta Prawna” Jan Mróz, rzecznik prasowy GITD. Tylko czy takie tłumaczenia nie obrażają naszej inteligencji? Dlaczego system obsługujący sieć fotoradarów nie zapomniał o lekarzach, nauczycielach czy profesorach, a właśnie o politykach?

Dotychczas odnotowano 281 przypadków przekroczenia prędkości przez osoby z immunitetem. Jaki był ciąg dalszy? – W przypadku sędziów i prokuratorów informujemy o wykroczeniu ich bezpośredniego przełożonego – mówi DGP Jan Mróz. Ale z szybkimi parlamentarzystami GITD prawdopodobnie woli nie zadzierać.

Dużo odważniejsza w tej kwestii jest policja. W minionym roku Komendant Główny Policji skierował do marszałka Sejmu osiem wniosków o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenia. Tyle, że aby wystawić politykowi mandat, potrzebne jest uchylenie mu immunitetu! A o tym decyduje, podobnie jak w PRL-u, marszałek Sejmu lub Senatu!

***
Bezkarność parlamentarzystów na drogach to kolejny absurd i potwierdzenie faktu, że w Polsce są „równi i równiejsi”. W normalnych krajach immunitet nie obejmuje ani przekraczania dozwolonej prędkości, ani prowadzenia samochodu po pijanemu. Kilka lat temu obecny prezydent, jeszcze jako marszałek Sejmu, obiecywał wyłączenie mandatów spod immunitetu, ale na słowach się skończyło. Wczoraj to samo obiecała obecna marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Skandalem jest to, iż łupiąc za pomocą fotoradarów zwykłych kierowców na olbrzymie sumy ponad 1 mld zł co roku, tercet – premier Donald Tusk, minister Sławomir Nowak, generał Tomasz Połeć – zapewnił bezkarność swoim kolegom. Ich będzie na to stać, będą mogli szaleć po drogach, a prawa jazdy nie stracą. W taki właśnie skandaliczny sposób działa ten fotograficzny przemysł, który ma jedynie pomóc załatać dziurę w budżecie. Poprawa bezpieczeństwa jest tu tylko ideologiczną nadbudową.

Arkadiusz Rogowski

do “Posłowie mandatów nie płacą!”

 1. Ambroży

  *Rządy Tuska to „złoty wiek” dla dla realizacji celu głównego, zmarginalizowania Polski. Uczynienia z niej kraiku i państewka niezdolnego nawet do myśli o samostanowieniu czy politycznej i gospodarczej suwerenności.
  By tak się jednak stało konieczne jest zdegenerowanie Polaków do stopnia zmieniającego samoświadomy naród w bezwolne plemię i awansowanie pachołków pozbawionych krzty honoru, godności, wymóżdżonych i skarlałych moralnie, na plemienia tego elitę.* źródło :blogi niezależna.pl

 2. czytelniczka

  Oni nie powinni wogóle mieć prawa jazdy bo nie znają przepisów ani ruchu drogowego,ani żadnych.Oni do niczego się nie nadają,nawet za papier……Ale samiście ich wybrali szanowny narodzie więc nie narzekajcie,bo mogłoby być bardzo źle,a jest rragicznie,i będzie dobrze,nie martwcie się oni sobie krzywdy nie dadzą zrobić,ale to już dzięki wam.Oby do następnych wyborów i będzie tak samo.

 3. koala

  Jeden z senatorow jechal na autostradzie z Sydney do Canberry z szybkoscia 245km/h jak zostal zatrzymany przez policje. Max dozw jest 110km/h. Niezwlocznie doprowadzony przed oblicze sedziego tlumaczyl sie ze jechal na bardzo wazne spotkanie z premierem w sprawie obronnosci kraju. Sedzia wysluchal tego wytlumaczenia i tylko kiwal glowa i dal taki wyrok : Poniewaz jest pan senatorem i ma pan dawac przyklad dla maluczkich postanawiam ” karze pana grzywna w wysokosci 2,5 tys dolarow, zatrzymuje prawo jazdy na 18 miesiecy i skazuje na kare bezwglednego wiezienia na okres 3 miesiecy” Nie bylo ZADNEGO ODWOLANIA. Zostal natychmiast na sali sadowej skuty przez policje i wyprowadzony do wykonania wyroku. Widziala to jak wyprowadzali go z sadu cala Australia w telewizji. Po wyjsciu z wiezienia chcial wejsc do parlamentu ale straz nie wpuscila go do pracowniczych pokoi poselskich. STRACIL PRACE jako ze osoba karana sadownie nie moze sprawowac funkcji na stanowiskach w rzadzie Australijskim.
  W Australi nie ma immunitetu.

 4. wybuchowy joe

  Zgadzam sie z Piotrkiem

 5. gość

  Napiszę tak: 2 tygodnie w Niemczech i oczka otworzyły mi się jak szerokie. Tu w PL to jest złodziejstwo i złodziejstwo na każdym kroku! Ceny w PL i D nie mają prawie różnicy ale zarobki to już dziura nie do pokonania. My zarabiamy 300 Euro a Niemcy ok. 3000 Czas najwyższy rozgrzeszyć tych „osłów” i inną „zwierzynę” z obietnic. Zmierzch Bogów nastaje, młode pokolenie już nie jest tak otumanione, widzą co się dzieje. Słońce Peru niech pakuje manatki i wyp****ala!!!

  • Rogol

   A co myslisz ze inny ci nasypie pelen wor.
   Nie ma na czym zarobic by dawac.Fabryki sprzedane produkuja i zarabieja ale nie placa robolom tak jak w niemczech.
   To nie wina rzadzacych tylko pracodawcow a panstwo juz nie jest pracodawca.
   Co do tego ma Tusk.
   Jak mu trawe skosisz w ogrodku to ci godziwie zplaci

 6. wybuchowy joe

  Blokersie, na kazdego czlowieka jest sposob.

 7. Piotrek

  Ludzie! Na co My czekamy?! Weźmy sprawy w swoje ręce. Pora rozpi….ić Tuskowi i jego bandzie złodziejaszków głowy. Ich rodzin też nie należy oszczędzać. To skupisko zła i głupich pomysłów. Ci ludzie są gotowi sprzedać cały Nasz kraj całą Polskę. Chcą ograniczyć prawa obywateli do minimum.

 8. wybuchowy joe

  i co z tego???? od placenia mandatów i nabijania koryta dla rzadu sa zwykli ludzie.

 9. ROMAN

  a czy system zapomniał o babciach klozetowych czy nie ? – oficjalna wersja ” niedopatrzenie ” to jest dobra dla niedorozwiniętego pantofelka albo ameby .

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.