Posmakujmy tradycyjnego jadła

- Podczas targów tradycyjnej żywności można posmakować prawdziwych podkarpackich smakołyków - mówi Kazimierz Smolak, wiceprezes Zakładów Mięsnych „Smak-Górno” w Górnie, jeden z organizatorów IX edycji Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie k. Sokołowa Młp. Fot. Wit Hadło
– Podczas targów tradycyjnej żywności można posmakować prawdziwych podkarpackich smakołyków – mówi Kazimierz Smolak, wiceprezes Zakładów Mięsnych „Smak-Górno” w Górnie, jeden z organizatorów IX edycji Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie k. Sokołowa Młp. Fot. Wit Hadło

GÓRNO. Festiwal Podkarpackich Smaków to największe na ścianie wschodniej targi żywności.

Na Podkarpaciu zarejestrowano aż 185 żywnościowych produktów tradycyjnych. W żadnym innym województwie na liście nie ma tylu wyrobów. Na drugim miejscu jest woj. pomorskie ze 160 produktami tradycyjnymi. Wiele z nich będzie można degustować podczas IX Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”.

Na 14 czerwca zaplanowano imprezę prezentującą smakołyki wytwarzane tradycyjnymi metodami. Festiwal zostanie zorganizowany w obiektach Wiejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Wiejskiego Klubu Sportowego „Górnovia” w Górnie k. Sokołowa Młp.

– Coraz więcej firm i kół gospodyń wiejskich angażuje się w organizację festiwalu smaków – mówi Kazimierz Smolak, wiceprezes Zakładu Mięsnego „Smak Górno”, jednego z organizatorów targów żywności. – Dziewiąta już edycja podkarpackich targów żywności tradycyjnej jest największą tego typu imprezą nie tylko w naszym regionie, ale na całej ścianie wschodniej.

Co roku podnoszona jest jakość żywności tradycyjnej. Rynek takich wyrobów zwiększa się i jest coraz więcej jej producentów. Festiwal Podkarpackich Smaków organizowany jest pod patronatem Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego. Zorganizowany zostanie m.in. konkurs na „Najlepszy produkt tradycyjny 2015”. Organizatorami tej imprezy są m.in.: burmistrz Sokołowa Młp. i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” w Rzeszowie Krzysztof Staszewski.

and

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o