Postaw na bliskie spotkania

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat studiów i uczelni, pogadaj ze studentami. Dogodną okazją do tego są odbywające się w całym kraju Salony Maturzystów “Perspektywy 2012”.

Ostatnio takowy odbywał się na Politechnice Rzeszowskiej. Przez dwa dni przewinęło się po kilka tysięcy młodych ludzi.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznawali arkana tegorocznej matury. Przy okazji mogli w jednym miejscu zebrać sobie oferty szkół i uczelni nie tylko z regionu, ale i kraju. Jak się promowały? Bardzo atrakcyjnie.

Na stoisku Wyższej Szkoły Prawa i Administracji zaprezentowano m.in. nowoczesne wyposażenie laboratorium kryminalistycznego. Można też było na żywo zobaczyć choćby jak pobierane są odciski palców, albo, w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa.

– Na naszym stoisku rozdawaliśmy informatory i różne gadżety. Przygotowaliśmy nową odsłonę quizu z wiedzy ogólnej. Przez te dwa dni każdy maturzysta mógł uzyskać wyczerpujące informacje na temat interesujących go kierunków. Pojawili się wykładowcy i dziekani wszystkich wydziałów. Była okazja, by z nimi porozmawiać. Sporo szczegółów, których nie ma w Internecie, maturzysta mógł też poznać w czasie rozmowy z naszymi studentami. Oni są najlepszą promocją naszej uczelni i to od nich najwięcej można dowiedzieć się na temat studiów – mówi Urszula Pasieczna, rzecznik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Coś w tym jest. Jak widać na Salonie zainteresowanych taką formą kontaktu nie brakowało…

bes

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o