Postawią solary na basenie i docieplą biblioteki?

Kolektory słoneczne funkcjonują na pływalni krytej na osiedlu Smoczka. Czy takie same zostaną zainstalowane na basenie przy ul. Kusocińskiego? Fot. Archiwum

MIELEC. Miasto stara się o dotację unijną na budowę kolektorów, które ogrzewałyby wodę w basenach otwartych i krytym przy ul. Kusocińskiego.

Projekt przewiduje instalację urządzeń solarnych m.in. na dachu szatni basenowych, które w lecie ogrzałyby wodę w kompleksie basenów odkrytych, a zimą w krytej pływalni w hali MOSiR. System przewiduje możliwość wykorzystania nadwyżek ciepłej wody do celów sanitarnych.

Wartość tego projektu to ponad 1,7 mln zł, z  czego dotacja unijna ma pokryć aż 85 proc. Podobna instalacja od ponad półtora roku z powodzeniem jest wykorzystywana na innym obiekcie MOSiR – na krytej pływalni “Smoczka”. Miasto ubiega się także o dotację na termomodernizację budynków Miejskiej Biblioteki Publicznej i jej filii przy ul. Tańskiego. Dofinansowanie tej inwestycji, wartej 1 320 962, 36 zł to także 85 proc.

– Obecnie trwa ocena formalna obu projektów – poinformował na ostatniej sesji Rady Miejskiej prezydent Janusz Chodorowski.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o