Postawił 300 fotoradarów – w nagrodę zostanie generałem

Jako generał Tomasz Połeć nie będzie już musiał martwic się o swój byt. Fot. gitd.gov.pl

Gwarancja powrotu do policji na najwyższe stanowiska, wyższa mundurówka i zapewniona emerytura…

Okazuje się, że nie tylko za wieloletnią, ciężką służbę państwu można otrzymać w Polsce tytuł generała. Tomasz Połeć – Główny Inspektor Transportu Drogowego – otrzyma najwyższy stopień w policji za… opracowanie ustawy fotoradarowej oraz nadzorowanie prac nad siecią 300 nowych przydrożnych urządzeń do łupienia obywateli.

Według oficjalnej wersji MSW Połec, jako współautor kilku ustaw o ruchu drogowym, przyczynił się do zwiększenia jego bezpieczeństwa. Jednak najważniejszym argumentem wystąpienia o nominację był pozytywny wpływ działań przyszłego generała na pracę policji. W jaki sposób? Otóż nowe Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które nadzoruje inspektor Połeć, ma oderwać kilkuset policjantów od biurka i zapewnić ich skuteczną służbę, czyli egzekwowanie mandatów, na drogach.

W myśl założeń Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego fotoradary mają w 2012 roku zedrzeć z obywateli 1,2 mld zł, tymczasem przez ostatnie 6 miesięcy przyniosły “zaledwie”… 7 mln zł. Być może właśnie dlatego MSW wpadło na kolejny pomysł podwyższenia wysokości mandatów o 100 proc.

Co ciekawe, o generalską nominację Połcia nie wystąpił, za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych, komendant główny policji gen. Marek Działoszyński, lecz minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak. Szef policji odmówił nawet sporządzenia dokumentów w tej sprawie, dlatego powstały one w resorcie spraw wewnętrznych.

Ostateczna decyzja należy do prezydenta, ale trudno się spodziewać, by zablokował on polityczną nagrodę w szeregach Platformy Obywatelskiej. Dzięki niej Połeć będzie miał zagwarantowany powrót do policji na najwyższe stanowiska, jak również wyższą emeryturę. Będzie to również pierwszy w III RP przypadek otrzymania nominacji generalskiej przez oficera, który nie pełni czynnej służby.

***
Jeśli za takie “zasługi” otrzymuje się stopień generała, to osoby, które zbudowały lotniska czy stadiony powinny dostać tytuł “nadgenerała”. Wówczas Polska byłaby nieco mniej dziwnym krajem.

Marcin Fisz

do “Postawił 300 fotoradarów – w nagrodę zostanie generałem”

  1. marian

    A więc kapusie wszelkiej masci do słuzby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. K. Bimbała

    Obecnie w głowie muszą się zmieścić wszelakie anomalia i upodlenia nawet stopnia generalskiego, przedwojenni oficerowie na taki stan rzeczy strzelali by sobie kolejno w głowę na samą taka wiadomość. Dziś wszystko normalnieje, szczególnie dla konfidentów policji zapewniono w budżecie ok .50mln zl nieopodatkowanych.
    Wcale się nie zdziwię jeśli jutro do nominacji generalskiej PSL z Pawlakiem na czele zgłosi Śmietankę i Sawickiego ?. Jako stratedzy w machlojach opublikowane wczoraj w pulsie biznesu mają nie małe. I pomyśleć dziś , tak poważnie po co niegdyś ŚP. A.Lepper wysypywał wagony ze zbożem??.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.