Poszerzą drogę od Zaczernia do węzła A4 w Rudnej Małej

Dawna droga krajowa nr 9, a obecnie łącznik autostrady, zyska dodatkowe pasy ruchu. Fot. Paweł Dubiel

POW. RZESZOWSKI. Jeszcze w marcu rozpoczęto tworzenie projektu inwestycji. Oprócz dodatkowych pasów ruchu, wzdłuż drogi powstaną m.in. chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie.

We wtorkowym wydaniu Super Nowości pojawił się artykuł dotyczący projektowania przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie. To inwestycja miejskiego ratusza, z kolei do podobnych prac, lecz na odcinku Zaczernie – Rudna Mała, przygotowuje się Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie. Trasa aż do węzła A4 zostanie poszerzona do 4 pasów ruchu.

Jeśli chodzi o odcinek rzeszowski, obecnie trwa projektowanie inwestycji i miasto chciałoby już pod koniec roku ogłosić przetarg na przeprowadzenie robót budowlanych na drodze. Pośpiech jest wskazany, gdyż arteria wylotowa w kierunku północnym, prowadząca m.in. do lotniska w Jasionce, strefy ekonomicznej oraz autostrady, dziś jest często zakorkowana. Powodem takiej sytuacji są zaledwie dwa pasy ruchu, które trzeba jak najszybciej rozbudować.

Z podobnego założenia wychodzi Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie, który chce niejako kontynuować poszerzenie trasy, z tym, że na odcinku od końca północnej granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 w Rudnej Małej (koniec na wysokości Szpitala Św. Rodziny). Chodzi o dawną drogę krajową nr 9, a obecnie łącznik A4, o długości 2,7 km. Przebiega on przez trzy miejscowości: Zaczernie, Pogwizdów Nowy i Rudną Małą.

– Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie projektu – tłumaczył w ubiegłym roku Arkadiusz Olko z Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie. Jak dziś wygląda sytuacja? – Od marca trwa projektowanie nowej drogi, ponadto jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na przeprowadzenie inwestycji – wyjaśnia Olko. – Szacunkowe rozpoczęcie prac budowlanych to pierwszy kwartał 2020 r., natomiast ich zakończenie nastąpi dwa lata później – dodaje.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców, którzy dziś wracając z pracy lub kierując się w kierunku autostrady A4, muszą stać w gigantycznych korkach. Nowa droga ma liczyć cztery pasy ruchu i być dostosowana do najnowszych standardów. – Powstaną m.in. zawrotki dla samochodów, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie przy skrzyżowaniach – podkreśla Olko.

Kamil Lech

18
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ROMANAldona z Pigalakarowerzystaczytelnik NowinKlakier Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Klakier
Gość
Klakier

Powinni jeszcze dobudować dodatkowy pas ruchu przy wyjeździe ze strefy w Rogoźnicy w stronę Rzeszowa.. do pierwszego ronda przy autostradzie…niewielki nakład inwestycyjny a korki zniknęłyby na wiadukcie. przy Rogoźnicy w stronę Rzeszowa….

czytelnik Nowin
Gość
czytelnik Nowin

A po gowno ?
Dla ziomali wystarczy to jak jest a ZELMER idzie do zamkniecia.
Po co wydawac pieniadze na zbyteczne inwestycje.
Moze wam jeszcze wybudowac AUTOSTRADE do tej Rogoznicy ?

Lidia
Gość
Lidia

To po co rok temu robili prawoskręty do i z dawnego Polamu? Teraz będą burzone ? Bez sensu wystarczyłoby poczekać a nie dwa razy robić.

zawodowy kierowca
Gość
zawodowy kierowca

Znowu pewnie PIS zablokuje jak Kultys dzieciom zablokował aquapark a Leniart zmotoryzowanym budowę mostu i obwodnicy południowej’

zawodowy kierowca
Gość
zawodowy kierowca
czytelnik Nowin
Gość
czytelnik Nowin

Przeciez to NORMALKA.
Zawsze sa przeciwni KAZDEMU PROJEKTOWI ktory nie pochodzi od frakcji PiS-u.
Nawet zeby to bylo potrzebne i bez tego ludzie zyli by jak dziady i niewolnicy to jezeli nie jest to zgloszone przez PiS to NALEZY BYC PRZECIWNYM !

rowerzysta
Gość
rowerzysta

A jak tam wojewoda pisowski Ortyl?

Wybudował sobie pałac i zabrał rowerzystom nową ścieżkę rowerową na ul. Lubelskiej na swój prywatny parking. Mi ręce opadły.

Po fali pomyj jakie sie na niego wylały w mediach obiecał odbudować co zabrał. A dalej jest parking! Droga redakcjo proszę o interwencję i zadanie kilku niewygodnych pytań wojewodzie. Tak mu mikrofon przytknijcie pod ryj aż mu jedynki wypadną.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Budowanie ścieżek rowerowych to wywalenie pieniędzy w błoto. Ścieżka obok drogi, a kolesie suną rowerkiem ulicą. Policja tępi kierowców na każdym kroku, a rowerzyści robią co tylko chcą.

ROMAN
Gość
ROMAN

No Pani Aldono : natomiast na ul.Szopena i Rargowej jest odwrotnie –
tu natomiast rowerzyści suną trotuarami i jest normalny
” Sajgon” bo ciasno
– to rowery,to straganiarki,to oczekujący na autobus, to wysiadający z autobusu, to parkujący,to muzykańci ,to cyganki a jeszcze zawaligroda przystanek i do tego tyglu dochodzą piesi mamy normalny ul ; O !
I co robi ratusz no nic nie robi od lat aby zrobic jak w cywilizowanym świecie jest bezradny chyba ze cuś zrobi po resecie cywilizacji.