Poszukiwani zatrzymani w policyjnym pościgu

Fot. Archiwum

PRZYSZÓW SZLACHECKI (GM. BOJANÓW). Policjanci  zatrzymali wczoraj w nocy dwóch młodych mieszkańców powiatu stalowowolskiego poszukiwanych listem gończym. Poszukiwani uciekali na motocyklu. W chwili zatrzymania byli pijani.

Około godz. 20.45 policjanci z Posterunku Policji w Bojanowie oraz stalowowolscy kryminalni otrzymali sygnał, że na terenie jednej z posesji przebywają dwajposzukiwani mężczyźni. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym, a drugi nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.

Kiedy policjanci dotarli w pobliże posesji, gdzie mieli przebywać poszukiwani, usłyszeli odgłos jadącego motocykla. Po chwili zobaczyli, jak ulicą jedzie nieoświetlony motocykl marki WSK, a na nim dwóch mężczyzn bez kasków ochronnych. Pojazd jechał całą szerokością drogi i kiedy kierowca zobaczył policyjny radiowóz przyspieszył. Po kilkudziesięciu metrach motocykl wjechał w ogrodzenie, a kierowca i pasażer zaczęli uciekać pieszo. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali obu mężczyzn.

Po wylegitymowaniu okazało się, że są to poszukiwani mężczyźni w wieku 25 i 22 lat. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Starszy z nich miał 3,65 promila, a młodszy 3,46 promila alkoholu w organizmie. Motocyklem kierował 22-latek, który na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Nisku ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2013 roku.

Zatrzymanych umieszczono w areszcie. Dzisiaj zostaną przewiezieni do zakładów karnych.

pad/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.