Poszukują naiwnych i chcą 3025 zł

Kolejna już firma (ORF Ogólnopolski Rejestr Firm) próbuje wyłudzić od firm pieniądze. Tym razem chcą aż 3025 zł. Nie dajmy im zarobić, nie wpłacajmy pieniędzy. Fot. Paweł Bialic

PODKARPACIE. Wyłudzacze mnożą się. Podejrzanym firmom nie wpłacajmy pieniędzy.

Ujawniamy kolejnego oszusta, koszalińską firmę ORF Ogólnopolski Rejestr Firm, która chce żeby przedsiębiorcy wpłacali jej pieniądze. Tym razem opłata ma być za rejestrację  znaku towarowego w bazie Ogólnopolskiego Rejestru Firm. Ten wyłudzacz jest jednak najbardziej pazerny, bo za wpis żąda aż 3025,80 zł. Doniesienie w tej sprawie wpłynęło już do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

–  To jawne wyłudzanie pieniędzy – poinformował nas Andrzej Pociask, kierownik ds. sprzedaży w Firmie dla Firm z siedzibą w Dębicy. – W Koszalinie działa firma, która podszywa się pod naszą i wysyła rachunki do firm i instytucji każąc im płacić po 3025 zł za wpisanie ich znaków towarowych w Ogólnopolskim Rejestrze Firm. Tylko, że zarejestrowanie takiego znaku nic nie kosztuje i Firma dla Firm nie pobiera za to żadnych opłat. Dlatego dzisiaj (17 sierpnia – przyp. red.) złożę doniesienie w tej sprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy.

– Zajmiemy się tą sprawą – powiedział nadkomisarz Mirosław Więcek z dębickiej Komendy Powiatowej Policji. – Sprawdzimy m.in. w banku, którego numer konta widnieje na rachunku przesyłanym do przedsiębiorców, co to za firma pobiera pieniądze. Sprawdzimy też IP i namierzymy  komputer właściciela.

Rejestracja w bazie jest za darmo

Jak się okazuje, firma z Koszalina ORF Ogólnopolski Rejestr Firm na swojej stronie nie podaje numerów telefonów i nie można się z nią w żaden sposób skontaktować. Jej adres internetowy: www.orf-rejestr.pl różni się tylko jednym wyrazem, bo adres firmy, która za darmo rejestruje w bazie znaki towarowe brzmi: www.orf.pl.

Dlatego też przez trzy tygodnie w dębickiej Firmie dla Firm odebrano aż 600 telefonów z całej Polski z zapytaniem, czy trzeba płacić. W tej sprawie dzwonili przedsiębiorcy, a nawet przedstawiciel urzędu patentowego. Niestety, niektórzy wpłacili po ponad 3 tys. zł.

Koszalińska firma na swojej stronie internetowej umieściła bazę znaków towarowych rejestrowanych w Ogólnopolskim Rejestrze Firm. Na stronie zaś oficjalnej Firmy dla Firm z Dębicy również jest baza o tej samej nazwie Ogólnopolski Rejestr Firm. Dlatego wiele osób, które starają się o rejestrację graficznych znaków daje się oszukać.

***

To już trzecia firma wyłudzająca pieniądze o której piszemy w tym roku. W marcu informowaliśmy o Krajowym Rejestrze Pracowników i Pracodawców z Warszawy, który bezprawnie pobiera od przedsiębiorców 115 zł. W miniony piątek o Krajowym Rejestrze Informacji o Przedsiębiorcach z Suwałk, który żąda od firm po 110 zł. A teraz firma ORF Ogólnopolski Rejestr Firm z Koszalina przysyła rachunki na kwotę 3025,80 zł. Trzeba wreszcie wstrzymać ten proceder. Może wreszcie sądy ukarzą cwaniaków, którzy zamierzają wzbogacić się kosztem firm i instytucji. Trzeba się pośpieszyć, bo wyłudzaczy jest coraz więcej i rosną oni jak grzyby po deszczu.

Mariusz Andres

do “Poszukują naiwnych i chcą 3025 zł”

 1. Paweł

  Dziś dostałem od nich list (mieszkam pod Warszawą) z informacją że muszę zapłacić 2800 z hakiem.
  Od razu wiedziałem, że to oszustwo, zaglądam do neta i widzę że robią to od kilku lat. Paranoja.
  Ja w każdym razie w przyszłym tygodniu składam sprawę do prokuratury.

  • B.

   Czy ktoś już złożył doniesienie na policję lub do prokuratury? Jeżeli tak proszę o kontakt kingakar59@wp.pl
   Jutro mój prawnik to będzie robił . Możecie się przyłączyć . Zrobimy zbiorowe doniesienie . będzie łatwiej i taniej i może tego oszusta zniszczymy. Zapraszam piszcie na email.j/w

  • Anna

   Witam, czyz łozyl Pan to doniesienie. Jestem z ORF w sporze sadowym, podali mnie do sadu za niezaplacenie faktur. Prosze o kontakt 604 44 68 69.

   • kinga

    I jak skończyła się walka sądowa? Mam też faktury od nich za rzekome „usługi”. Byłam po poradę u prawnika ale powiedział mi,że nic nie da się z tym zrobić. Jestem w szoku, że tak może wyglądać państwo prawa. Dlatego bardzo jestem ciekawa czy Pani się udało wygrać z oszustami?

 2. arek

  Dzisiaj również dostałem takie dwie oferty, każda z kwotą 3025zł, od razu poczułem że to śmierdzi, wkurza mnie to że nikt nie potrafi sobie z tym poradzić a ludzie piszą że dali sprawę do prokuratury

 3. Emikka

  Do Wrocławia tez dzisiaj dotarło.
  Przeglądam internet i widzę,ze sprawa toczy sie od 2012 .
  Czyż to nie jest zadziwiające , ze wszyscy wiedzą , piszą ,ostrzegają – a nikt z tym nic nie robi?
  Widocznie w naszym kraju jest zielone światło dla oszustów. Takim wolno – tylko z małych firm zdziera isie wszystkie możliwe opłaty i kary ,i z uśmiechem się mówi ,ze „nieznajomość prawa szkodzi….”
  Szkoda,że nie oszustom.

  ja swoje pismo wyrzucam do kosza.

 4. eDYTA

  A ja dzis otrzymałam takie wezwanie do zapłaty na kwotę 3025 zł. GDZIE JEST POLICJA SIE PYTAM???????????????? PRZEZ 2 LATA NIC NIE ZROBILIŚCIE, FIRMA WYGLĄDA NA TO ŻE DALEJ FUNKCJONUJE I NABIERA WCIĄŻ LUDZI!!! CO SIĘ DZIEJE W TYM POPIEPRZONYM KRAJU!!!!??????

  • Krystyna

   Ja dzisiaj też dostałam takie wezwanie na 3.025 zł i złożyłam doniesienie do koszalińskiej Prokuratury. Ciekawa jestem czy dostanę odpowiedź i czy ktoś się tym zainteresuje.

 5. Teresiak

  Witam! Myślałam, ze aktualizuję dane swojego gospodarstwa agroturystycznego.Jak się potem okazało, aktualizując dane złożyłam nieopatrznie zlecenie na wpis do książki telefonicznej http://www.książka telefoniczna.net. Od 2012 r. przychodzą faktury na kwotę 2 804,40 z ORF ul. Morska 35 Koszalin. Co robić?Nie płacę, a jak w którymś dniu zastuka komornik to się nie zdziwię. Proszę o pomoc.

  • stanisław

   Witam, ja również podpisałem i przefaksowałem nr telefonu do swojego sklepu w październiku 2012r., teraz otrzymałem już drugą fakturę na ponad 2800zł, nie płacę, nie mają ze mną żadnej umowy na jakąś usługę, przysyłają wezwania do zapłaty, powołują się na przepisy kodeksu cyw., straszą sądem,oferta wpisu do książki tel.jest tak skonstruowana, że celowo wprowadza w błąd, widzimy że na to nabrało się wiele osób, jest to ewentualnie nasz punkt obrony w sądzie, do wizyty komornika jeszcze daleka droga, sprawa nadaje się do prokuratury, może warto ich wyprzedzić i pierwsi zgłosić to do wymiaru sprawiedliwości?,proszę o ew.kontakt tel. 501799619, pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

 6. Piotr

  Wyciąganie kasy od matołów istnieje od 2.000 lat. Jak ktoś jest idiotą to zapłaci bez weryfikacji.
  Oszukańcze firmy, które rzeczywiście istnieją, też płacą podatki. Jak ktoś jest kretynem to niech płaci. Jaka różnica pomiędzy tymi firmami, a bankami, które walą firmy i ludzi o wiele większe sumy.
  Nie wkur……cie się, tylko pomyślcie, kto kogo tak naprawdę wali w mola.
  Pozdrawiam głupków, którzy wpłacili kasę dla super Rejestrów typu „Ogólnopolski Rejestr Firm” nr KRS 0000339104 i życzę firmie z Koszalina powodzenia. Uczcie debili życia.
  PW

 7. gosc

  Nr tel-kierunkowy ORF z Koszalina- warszawski-siedziba koszalin .Na internecie nr tel komórkowy 728…09 ewentualnie 888 .. 511.Przecez to smierdzi na odległośc a ta to firemka krzak

 8. darek

  JA DZISIAJ TEZ DOSTAŁEM FAKTURE NA 3025ZL NIC NIE ZAMAWIAŁEM NIC NIEWIEM O CO CHODZI JEST 12.08.2013 widze ze ta sprawa ciagnie sie juz od zeszlego roku co robia w tej sprawie organy scigania – może sa na jakies prowizji u tych oszustów

 9. Mysza

  Takie sprawy są wyjaśniane w firmach na poziomie osoby, która zajmuje się odbieraniem korespondencji. Do szefów firm nawet nie powinno trafić takie pismo. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach (coś jest podobne do czegoś…). Krótko mówiąc kłania się czytanie ze zrozumieniem i …szeroko otwarte oczy (albo umiejętności szperania w internecie).
  Pozdrowienia dla tych, którzy najpierw płacą a potem zastanawiają się co zapłacili.

 10. joanna

  Zgadzam się, ze to ma coś wspólnego z Urzędem Patentowym. Nasz znak graficzny jest tam zgłoszony, co w przypadku gabinetów stomatologicznych jest raczej rzadkością i nikt z moich znajomych nie otrzymał podobnej korespondencji.
  To juz nasza druga w ciągu roku, ale na szczęście czytamy uwaznie……

 11. anna

  ale dlaczego ci oszuści dalej wysyłają te pisma ? bo ja dzisiaj otrzymałam , oczywiście jestem uczulona na takie pisma a wyłudzacze nic się nie boją tylko dalej szukają naiwnych .mam nadzieję ,że poniosą za to karę

 12. Antoni

  Faktycznie Państwo przestało działać. Otrzymałem także „ofertę ” odpłatnego zarejestrowania się w http://www.orf-rejestracja.pl. Dobrze piszą komentatorzy, że dawno strona powinna zostać zamknięta a oszuści, bo tylko tak ich można nazwać, osądzeni. Naiwnych w kraju nie brakuje i na tych, takie firmy żerują . Inna sprawa, że prokuratura powinna w takiej sprawie działać szybko a nie przyglądać się i czekać, jak na oklaski ,jak to było w przypadku Amber Gold. No cóż na takie Państwo znaczna część społeczeństwa głosowała.

 13. Bronislaw

  Uwaga. Dzisiaj tez otrzymalismy to pisamo. Cale szczescie po „wygooglowaniu” wiadomo, ze to oszustwo.

 14. jhwf

  …A nie wydaje się Wam wszystkim dziwnie podejrzane że akurat te dziwne >propozycje<przychodzą do firm które zastrzegły sobie coś w urzędzie patentowym RP?ktoś wysoko postawiony puszcza farbę z danymi firm i zbiera z tego tytułu niezłą kaskę-tak sądzę,To już druga taka korespondencja na przestrzeni roku-do kosza.Nawet szkoda mi czasu żeby iść z tym do prokuratury bo w tym chorym kraju w którym nam przyszło dziś żyć ściganie tego procederu to utopia.Jak któryś z szanownych kolegów przytoczył po umowie z pocztą polską w jedeń dzień bandziora bym schwytał ale nasze mierne władze mają to najwidoczniej głęboko w poszanowaniu.Pozdrawiam myślących i nie dawajmy się.

 15. MARIA

  Nic nie pomaga ŻADNE pisanie, nie ma instytucji, które by tych oszustów ukróciły. Dzisiaj tj. 25-05-2013 otrzymałam dwie faktury na WPISY od OGÓLNOPOLSKIEGO REJESTRU FIRM w Koszalinie na łaćzna kwotę 6051,60 zł !!!! Gdzie są INSTYTUCJE NASZEGO PAŃSTWA , które mają chronić swoich obywateli ? Czy to Państwo jeszcze istnieje ??? Dlaczego tyle lat oszuści spokojnie sobie grasują ??????????

 16. Jacek

  Jak podpisane i odesłane faxem to ma moc prawną i można to obalać z pozycji „wadliwego towaru” niezgodnego z zamówieniem jak wyżej piszą. Ale dla tych co mają spółkę cywilną (lub inną ale tego dokładnie nie sprawdziłem) i jeszcze nie zapłacili to może jest sposób. Może innym też się przyda. Gdybyśmy posiadali aneks do umowy spółki. Należy więc przypomnieć sobie i odszukać aneks do umowy spółki, powtarzam odszukać aneks, który sporządziliśmy akurat przed datą odesłania umowy i o nim zapomnieliśmy. Aneks dotyczy punktu 4 i mówi że umowy zewnętrzne zawierać mogą odtąd tylko wspólnicy łącznie. Umowa podpisana przez jednego ze wspólników jest tym samym nieważna. Aneks taki jeśli nie zawiera zmian sytuacji finansowej spółki nie wymaga żadnej rejestracji i jest dokumentem obowiązującym jak wyrażenie woli. I fajno. Ważne żeby nie płacić bo jest to uznanie roszczeń i trudniej. Jakby więcej szczegółów kto potrzebował to mail jacekal@op.pl bo nie wiem gdzie o tym jeszcze pisać a szkoda mi ludzi, jak moja kochana małżonka płacząca ze złości parę dni, że ją tak prymitywnie podeszli i szkoda czasu żeby znaleźć na tą hołotę, swołocz ostatnią sposób:) Żeby ich parchy oblazły i łapki mięli za krótki żeby się podrapać, o

  • Arecki

   Dzieki za podpowiedz. oczywiście pierwsze to nie płacić i ignorować kompletnie korespondencje BEZ NADANIA Z POTWIERDZENIEM , takowej oczywiście nie będzie bo skoro siedziba nie istnieje…. normalny listy, można spokojnie do niszczarki : nie ma dowodu że zostały dostarczone !!! Poza tym nie dać się zastraszyć, albo jeszcze gorzej zapłacić śmieciom i fundować im tym samym wakacje na karaibach….

   Dla wszystkich : Wesołych Świąt.

  • Agrest

   Ja również nie płaciłam za fakturę dot. wpisu, ostatecznie dostałam wezwanie do sądu. Sprawa ciągnie się już od 2012. Łatwo nie odpuszczają, teraz wnieśli apelację od wyroku więc dalej sprawa nie rozstrzygnięta. Mam na szczęście świetnego prawnika, liczą że ludzie zrezygnują. Niestety jedna taka rozprawa już była w Bydgoszczy i klient przegrał, musi zapłacić, teraz mi się na nią powołują więc zobaczymy co Sąd Okręgowy postanowi w mojej sprawie. Wypruję sobie żyły, ale im nie odpuszczę!!! Trzymajcie kciuki.

   • kinga

    Skończyła się Sprawa w sądzie, jakim wynikiem? Bo nade mną też to wisi, też mnie oszukali i nie wiem czego się spodziewać.

 17. aggi

  Na co licza ci o ORF?? Przeszłosc maja znana wszystkim-teraz trzeci adres-wiadomo dlaczego,prOba wyłudzen -jeszcze z Nowogrodzkiej,teraz jakies smieszne pisemka podsyłane firmom.Ludzie sie juz skrzyknęli i zaraz skoncza jak pan Alessandro G.:-)) .Trzeba byc debilem,zeby tak na żywioł isc .Grunt pomału im sie pali pod nóżkami

 18. Arecki

  „ORF” już nie odbiera korespondencji w „siedzibie” w Warszawie na Nowogrodzkiej. Fax przechodzi, taka droga wysłałem wymówienie po uprzednim telefonie i przekazaniu śmieciowi który odebrał (albo jeden szczyl albo księżniczka ze spalonego lasu odbiera) co o nich myślę. Żałosne.

  Ps: Pytanie do policji. Czy nie można ustalić kto ma umowę z poczta polska na wysyłanie korespondencji z Koszalina ? (ref : Umowa ID 203176/Z z dnia 13,07,2012) Tak jest osteplowana koperta która przysyłają ” ponaglenie do zapłaty aby uniknąć nieprzyjemności”…

 19. Jacek

  Jak miło, że nie jestem sam naiwny :) Myśleliśmy że to aktualizacja danych w darmowym rejestrze. Myślę żeby wysłać polecony że natychmiast zrywam umowę z powodu niespełnienia warunków umowy, bo nie ma naszej firmy w spisie naszej branży (rąbneli się akurat) i zgłosić do prokuratury jak wielu radzi. Oraz nie płacić do sądu.

 20. Marta

  Jestesmy w podobnej sytuacji jak ,,pomocy” .Niestety własnie poprzez ta nazwe w nagłówku ORF dalismy sie nabrac .W dniu kiedy otrzymalismy,,propozycje”wpisu do tej pseudo ksiazki i po wstukaniu nazwy firmy pokazał nam sie bezpłatny Ogólnopolski Rejestr Firm-i o to im chodzi.Pozniej przyszła Fv i dopiero wtedy po krótkim sledztwie wyszło co w trawie piszczy.Ich ksiazka telefoniczna to fikcja -próbując wejsc na jakakolwiek firme na ich stronie -i po kliknieciu na strone internetowa danej firmy.. nie ma nic.Fikcja.Nie płacimy tego a w poniedziałek wybieramy sie do prokuratury.Podobno nie bedziemy tam pierwsi w ich sprawie :-)

 21. Czujny

  Ostrzegam!!!! ORF Ogólnopolski Rejestr Firm sp. z o.o. probuje naciągnąć ludzi. Za wpis żądają opłaty 190 zł netto miesięcznie!!! Oszustwo! Proszę być czujnym. Swoją drogą nadaje się to do Prokuratury.

  • pomocy

   nasza instytucja dostała fakturę od tej firmy (ORFOgólnopolski Rejestr Firm) za wpis do książki telefonicznej. Czy poniesiemy jakieś konsekwencje w przypadku nieuregulowania tej faktury. Proszę o odpowiedź

   • Paweł

    Proponuję złożyć doniesienie o próbie wyłudzenia do najbliższej prokuratury. To jest tak, że na 100 osób znajdzie się kilka naiwnych, które dokonaja wpłaty zastraszeni rzekomo sprawa sadową. Jezeli wszyscy zaczna to zgłaszać to może przyniesie jakis wymierny skutek. w najgorszym wypadku wywalcie umowe do kosza. NICZEGO NIE WPŁACAJCIE!

 22. joanna

  o przypadku orf pisano już w sierpniu, także w „poważnych serwisach prawnych” jak choćby tu?: http://blog.e-prawnik.pl/i-znow-niby-trzeba-placic.html – moje pytanie – dlaczego to ciągle działa? Dlaczego nie weźmie się za to prokuratura? jak to możliwe, że wszysscy wiedzą ale nikt z tym nic nie zrobi? Te pisma nadal są wysyłane!!!

 23. Andrzej

  Jestem osobą z którą redaktor przeprowadzał wywiad i chcę sprostować parę rzeczy Firma FDF prowadzi katalog Ogólnopolski Rejestr Firm od 2004 roku i nie zajmuje się rejestrowaniem znaków towarowych tak jak pisze redaktor bo jest to niezgodne z prawdą. Zajmujemy się rejestracją firm w katalogu poprzez dobrowolne zgłaszanie – formularz zgłoszeniowy Jeżeli chodzi o zgłoszenie na policję – oczywiście zgłosiliśmy tylko Policja w Dębicy nie znalazła paragrafu na to że my jesteśmy pokrzywdzeni jako firma . W poniedziałek miał zadzwonić do nas „Pan Policjant z PG Dębica” do dziś nikt z nami nie rozmawiał a klienci przesyłają do nas dokumenty które otrzymali na wpłatę 3025 zł z prośbą abyśmy dołączyli do zgłoszenia.

 24. ROMAN

  cygańswo- przekręt- robienie drugiego w bambuko są stare jak historia świata – nie ma się co dziwić że działalność taka istnieje aktualnie – ale każdy ma łeb na karku to niech zmusi komórki do działania – jeden ma gładkie a drugi bardziej pofałdowane – no to którego łeb da się nabrać ?

 25. K.Bimbała

  Powtarzam kolejny raz temat nie mogący przebić się do prasy LOTTO bez licencji MF od 26.03.2012 spokojnie realizuje swoje plany wobec naiwnych biednych ludzi łudzących się „KOMULACJAMI ” w mln zł.
  Nie działa nawet UKS, prokuratura , ani blokada lottomatów milionów zdrapek. Tak funkcjonuje w Polsce prawo do ewidentnego oszustwa zgodnie z prawem i przyzwoleniem podobnie jak do AMBER GOLD???

 26. Szczepan Brzęczyszczykiewicz

  Firma dla Firm?
  A co to twór, kto i w jakim celu go sponsoruje, rejestruje BEZPŁATNIE znaki towarowe ?
  A Urząd Patentowy sprzedaje znaczki pocztowe i buraki?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.