Potężny wybuch gazu w kamienicy

Wybuch w kamienicy doprowadził do zawalenia się trzech z czterech kondygnacji budynku. Fot. PAP

Wybuch w kamienicy doprowadził do zawalenia się trzech z czterech kondygnacji budynku. Fot. PAP (3)

POZNAŃ. To była jedna z największych katastrof w kraju w ostatnich latach.

Do olbrzymiej tragedii doszło w niedzielę ok. godz. 8 rano w budynku wielorodzinnym na jednym z osiedli w Poznaniu. W kamienicy doszło do wybuchu, który spowodował zawalenie się trzech z czterech kondygnacji obiektu. W jego wyniku 5 osób zginęło, a 24 zostały ranne. Bilans ofiar, niestety, może być jeszcze większy.

W akcji ratowniczej udział wzięły 24 zastępy straży pożarnej składające się łącznie z 60 strażaków, którzy już od rana przeszukiwali ogromne rumowisko. Cały teren przy zniszczonej kamienicy został odpowiednio zabezpieczony przez policję, gdyż pozostała część obiektu groziła zawaleniem. Ekstremalne warunki utrudniały służbom działania poszukiwawcze. Do godziny 17 odnotowano 24 osoby ranne – stan trzech z nich, w tym dziecka jest poważny.

Z pierwszych ustaleń strażaków i policjantów wynika, że przyczyną eksplozji w kamienicy mógł być wybuch gazu. Dokładną opinię ekspertów poznamy dopiero w najbliższych dniach. Władze Poznania zabezpieczyły mieszkańcom feralnej kamienicy nocleg na najbliższe dwa tygodnie.

Kamil Lech

zniszczony budynek służby na miejscu katastrofy

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.