Potrącił pieszą i uciekł

Miejsce zdarznie. Fot. KPP Jarosław

RADYMNO. Kierowca volkswagena passata potrącił przechodzącą przez przejście na ul. Budowlanych pieszą. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, jednak policjantom udało się zatrzymać nietrzeźwego, jak się okazało, kierowcę.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierowca volkswagena passata na oznakowanym przejściu potrącił pieszą. Zaraz po zdarzeniu kierowca zatrzymał się w niedalekiej odległości, a potem odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawca odjeżdżając zgubił tablicę rejestracyjną pojazdu.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Policjanci wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną oraz ustalili świadka zdarzenia. Szybko ustalono dane właściciel pojazdu. Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Radymno w jego domu. 46-letni mężczyzna był pijany. Został zatrzymany do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Badanie alkomatem pokazało wynik ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 46-latka.

Piesza, 46-letnia mieszkanka Radymna z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, gdzie pozostała na leczeniu. Była trzeźwa. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

tc/KPP

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o