Potrącił rowerzystę i odjechał. Miał ponad 3 promile

Fot. Archiwum

ZAKLIKÓW (POW. STALOWOWOLSKI). Kierujący rowerem z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Kierowca odjechał nie udzieliwszy pomocy swej ofierze. W miejscu, w którym doszło do wypadku, została tablica rejestracyjna.

Do wypadku doszło wczoraj, tuż przed godz. 17.30 w Zaklikowie na ulicy Lubelskiej. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że jadący rowerem 67-letni mężczyzna został potrącony przez kierującego czerwonym samochodem osobowym. Na miejscu wypadku pozostała tablica rejestracyjna. Rannemu rowerzyście, który posiadał obrażenia głowy policjanci udzielili pierwszej pomocy, a następnie mężczyzna został przewieziony do stalowowolskiego szpitala.

Policjanci ustalili, że jest to tablica rejestracyjna volkswagena golfa zarejestrowanego na mieszkańca Zaklikowa. Udali się do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu. 27-letni mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się do kierowania samochodem i potrącenia rowerzysty.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 27-latka. Okazało się, że jest pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 3,02 promila alkoholu w organizmie. 27-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

pad/KPP

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kogut
kogut
8 lat temu

arowerzysta był trzeźwy ?
bo gdyby wypił choć pół piwka można by zastosować casus Dutki

” … W maju 2003 roku w Szczecinie na ul. Energetyków potrącił śmiertelnie pieszego. Ówczesny zawodnik Amiki Wronki był pod wpływem alkoholu, ale nie został skazany, gdyż uznano, że do wypadku doszło z winy pieszego. Jedyną konsekwencją był obowiązujący przez dziewięć miesięcy zakaz prowadzenia pojazdów…”