Potrącił rowerzystę i uciekł

Fot. Archiwum

GRABINY (POW. DĘBICKI). Kierowca opla omegi potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kilka minut po godz. 17 dyżurny komendy w Dębicy został powiadomiony o potrąceniu rowerzysty w miejscowości Grabiny. Sprawca uciekł, pozostawiając rannego kierującego rowerem. Na miejscu zostały odnalezione tablice rejestracyjne pojazdu, które prawdopodobnie kierujący utracił na skutek zderzenia z rowerzystą.

Policjanci ustalili właściciela pojazdu. Udali się do jego miejsca zamieszkania. W garażu odnaleźli uszkodzonego opla omegę oraz jego prawdopodobnego kierowcę, który przyznał, że prowadził pojazd. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Ustalono również, że 38-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do wypadku doszło najprawdopodobniej kiedy 38-letni kierowca opla jadąc w kierunku miejscowości Przyborów nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania rowerzysty.

pad, KPP

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments