Potrafili się podnieść

Piłkarze Stali mają powody do zadowolenia - wiosną zdobyli już 22 punkty. Fot. Wit Hadło

III LIGA. STAL MIELEC – KARPATY KROSNO. Gospodarze odnieśli siódme zwycięstwo w rundzie i zapewnili sobie utrzymanie

22 – tyle punktów zdobyli wiosną piłkarze Stali Mielec. Trener Roman Gruszecki obawiał się trochę, jak zespół zareaguje po porażce 0-4 z Podlasiem. Niepotrzebnie.
- Ostatnie tygodnie były dla nas trudne. Zremisowaliśmy z Tomasovią, potem doznaliśmy klęski w Białej Podlaskiej. Ale chłopcy potrafili się podnieść, pokazali hart ducha i chwała im za to – cieszył się trener Gruszecki, jeden z największych wygranych rundy rewanżowej.

Do przerwy tylko 1-0
Mielczanie zagrali w weekend na boisku numer 3 “na błoniach”, gdzie na co dzień trenują. – Boisko było bardzo dobrze przygotowane – podkreślał szkoleniowiec Stali.
Gospodarze przed przerwą zdobyli jednego gola. Tylko jednego, bo okazji mieli bez liku. Trafić do siatki powinni m.in. Damian Jędryka i Sebastian Łętocha. Bramkarza Karpat pokonał natomiast Damian Buczyński po świetnej wymianie podań z Łętochą. Ten duet znakomicie współpracuje z sobą od początku rundy.

Pruchnik bohaterem
Śpiące w I połowie Karpaty w 47 minucie, dość nieoczekiwanie, zdobyły wyrównującą bramkę. Sebastian Meier skorzystał z prezentu obrońcy Stali i uderzył z 16 metrów nie do obrony. Krośnianie zaskoczyli rywala, ale za ciosem nie poszli, bo tego dnia byli jednak słabsi. Znów zostali zepchnięci do defensywy, a Piotr Hajduk dwoił się i troił, odbijając futbolówkę po strzałach Łętochy czy Damiana Skiby. Przy precyzyjnym strzale Michała Pruchnika bramkarz Karpat okazał się jednak bezradny. A napastnik Stali zaliczył prawdziwe wejście smoka – zdobył gola po kapitalnej akcji i zaledwie pięciu minutach od wejścia na boisko.

STAL Mielec 2
KARPATY Krosno 1
(1-0)
1-0 Buczyński (33.), 1-1 Meier (47.), 2-1 Pruchnik (62.)

STAL: Daniel – Kardyś, Cichosz, Kiciński, K. Pydych – Buczyński (57. Pruchnik), Kościelny, Michał Wolański (83. Stępień), Skiba (63. Ryguła), Jędryka – Łętocha (78. Marek).
KARPATY: Hajduk – Honkisz (65. Sobota), Tomkiewicz, Łukaczyński, Włodarski – Mikulec, Kozieł, Stanisz, Meier (72. Pęcak) – Korzeniowski, Buczek.

Sędziował Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: Stanisz, Kozieł, Łukaczyński, Buczek. Widzów 200.