Potrzebna pomoc dla małego Maćka

Chłopiec mimo młodego wieku przeszedł już wiele operacji na otwartym sercu. Rodzina się nie poddaje i chce walczyć o jego sprawność. Fot. Archiwum prywatne

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację małego Maćka, który choruje na serce i niedawno przeszedł udar. Liczy się każda złotówka.

Maciuś przyszedł na świat 23 sierpnia 2011 roku. Od urodzenia jest pod opieką lekarzy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Chłopiec cierpi na bardzo poważną wadę serca. Mimo młodego wieku przeszedł już kilka poważnych operacji ratujących życie.

W kwietniu 2019 roku Maciek ponownie został poddany trudnej operacji. Niestety podczas zabiegu doszło do komplikacji, efektem których był udar mózgu. Obecnie stan zdrowia chłopca jest stabilny, ale przebyty udar pozostawił po sobie negatywne skutki. Maciek ma problemy z mową oraz niedowład kończyn górnych i dolnych. Jedyną szansą, aby wrócił do zdrowia i sprawności jest kosztowne leczenie i natychmiastowa rehabilitacja, na które rodziców chłopca nie stać.

Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka funduszy dla chłopca. – Zwracamy się do wszystkich ludzi wielkiego serca o wsparcie i pomoc . Gorąco wierzymy w to, że przy państwa wsparciu uda się zebrać potrzebne środki na leczenie i rehabilitację naszego kochanego synka, który dzielnie walczy z wieloma przeciwnościami losu – apelują Monika i Grzegorz Wojtowiczowie, rodzice Maciusia.

Zbiórka funduszy dla Maćka odbędzie się też w najbliższą niedzielę (19 maja) w Grabownicy Starzeńskiej podczas meczu miejscowego Górnika z Cosmosem Nowotaniec. Początek spotkania o godzinie 16:30.

Pieniądze na leczenie Maćka można wpłacać na konto:

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: ZC 6285 Maciej Wojtowicz

Martyna Sokołowska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o