Potrzebni aktywni społecznicy

Skuteczność organizacji pozarządowych zależy przede wszystkim od aktywności jego działaczy. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Kończy się II Kadencji Podkarpackiej Rady Organizacji Pozarządowych, Prezydent Tarnobrzega oraz Podkarpacka Rada Organizacji Pozarządowych zaprasza społeczników do udziału w Konwencji Wyborczej, która odbędzie się w dniu 17 stycznia 2013 r. o godz. 16 w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury w Tarnobrzegu.

Celem spotkania jest wybór 2 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu miasta do Podkarpackiej Rady Organizacji Pozarządowych  na nową kadencję w latach 2013 – 2016r.

Przypomnijmy, Rada pełnią funkcję konsultacyjną dla samorządu lokalnego. Od początku funkcjonowania naczelną zasadą w działalności obu Rad była reprezentatywność przedstawicieli środowiska organizacji pozarządowych. W pracach chcemy uwzględniać głos wszystkich środowisk organizacji pozarządowych.

Ma to szczególne znaczenie w chwili obecnej, gdy jest aktualizowana Strategia Rozwoju Województwa Podkarpackiego oraz przygotowywane będą propozycje Programów Operacyjnych do nowego okresu programowania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Tylko udział na etapie programowania może zagwarantować środki finansowe dla organizacji pozarządowych.
mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o