Potrzebował dużo tabletek na potencję

Fot. Izba Celna w Przemyślu

PRZEMYŚL. 626 tabletek na potencję, adresowanych do tego samego odbiorcy zatrzymali podkarpaccy celnicy. Bardzo dużą potrzebą przekraczającą określone prawnie normy wykazał się mieszkaniec Rzeszowa, adresat przesyłki.

Prawo farmaceutyczne przewiduje możliwość przywozu przez podróżnego z zagranicy do Polski produktu leczniczego na własne potrzeby lecznicze w liczbie nie przekraczającej pięciu najmniejszych opakowań (za wyjątkiem środków odurzających i substancji psychotropowych, w tym również narkotyków uśmierzających ból).

Celnicy wykryli jednak 362 tabletki leku o nazwie “NIZAGRA” (36 blistrów po 10 sztuk oraz 2 tabletki), 260 sztuk tabletek “SILDENAFIL” (26 blistrów) i 2 tabletki o nazwie “VARDENAFIL”. Tabletki zapakowane były w pięciu przesyłkach. Preparaty, zatrzymane przez Służbę Celną, nie tylko nie mieszczą się w prawnie dopuszczalnych normach ilościowych, ale również nie posiadają pozwoleń na dopuszczenie do obrotu, a więc, jako produkty lecznicze, nie mogą być  sprzedawane na terenie Polski.

Policja już została powiadomiona przez Służbę Celną o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

bsz

do “Potrzebował dużo tabletek na potencję”

  1. felczer

    Widac jest bardzo potrzebujacy.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.