Potrzebują pieniędzy na wykupienie talonów na leki

– Zwróciliśmy się do wielu firm z naszego regionu i z Polski. Jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Może znajdzie się ktoś wrażliwy, kto nam pomoże – mówi z nadzieją Danuta Kowalczyk (61 l.), prezes TRW w Krośnie. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Jak poinformowała Danuta Kowalczyk (61 l.), prezes Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych w Krośnie, fundacja z Warszawy „Dbam o zdrowie” ogłosiła konkurs ogólnopolski na dofinansowanie do leków.

Tytuł konkursu to „Razem możemy więcej”. – Konkurs polega na tym, iż owa fundacja przekazuje organizacjom bezpłatne talony na leki w wybranych aptekach. Jesteśmy jedną  z organizacji, które wygrały. No i  teraz  mamy problem. Leki bezpłatne za 20 000 złotych bardzo przydałyby się naszym podopiecznym, wśród których są rodzice wychowujący dzieci z tarczycą, chorobami serca, cukrzycą, anemią itp. Nie mamy jednak 10 000 złotych na wykupienie tych talonów – wyjaśnia pani prezes i dodaje: – Zwróciliśmy się do wielu firm z naszego regionu i z Polski. Jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Nie chciałabym z tego rezygnować. Może znajdzie się ktoś wrażliwy, kto nam pomoże – mówi z nadzieją Danuta Kowalczyk.

– Rozważamy i taką możliwość, aby przekazać część talonów innej organizacji, która ma chorych członków; myślimy o diabetykach, hospicjach – dodaje.

Ci, którzy chcą pomóc, mogą kontaktować się w tej sprawie dzwoniąc pod nr tel.: 13 43 238 99 lub 667 373 897, e-mail:   trw_krosno@wp.pl

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o