Powakacyjne warsztaty muzealne

RZESZÓW. „Nie święci garnki lepią…” to pierwsze powakacyjne warsztaty muzealne. Muzeum Okręgowe (ul. 3 Maja 19) zaprasza w niedzielę (7 bm.) na godz. 10.30 lub 13. Cena warsztatów: 9 zł. Liczba osób: min. 3; max 25. Wiek uczestników: 4-15 lat.

Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci i młodzieży, którzy chcieliby spróbować swoich sił w ręcznym lepieniu oraz w toczeniu na kole. Dzieci mogą zapoznać się z najciekawszymi faktami z dziedziny garncarstwa pradziejowego (kiedy pojawiają się naczynia ceramiczne, kim byli pradziejowi garncarze, kto był twórcą koła garncarskiego oraz jak wyglądały pradziejowe piece garncarskie); w drugiej części zajęć dzieci mają okazję wcielić się w rolę prahistorycznych garncarzy.

Na pierwszych zajęciach będzie okazja wykonać własne naczynia, figurek, grzechotek, ozdób oraz ozdobienie ich za pomocą stempelków. Na kolejnych zajęciach – malowanie i szkliwienie prac. Wszystkie prace zabierane są do domu. Istnieje możliwość wypalenia prac, odbiór po około dwóch tygodniach.

Kolejne warsztaty muzealne odbędą się: 14 października – Zostań szlachcicem, zostań damą, 21 października – Spotkanie z judaizmem, 28 października – Spotkanie z Japonią.

bes

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.