Powalczą o darmowe studia na WSPiA

W IV edycji konkursu WSPiA udział wzięło prawie 4000 młodych ludzi z ponad 230 szkół w 15 województwach. Najlepsi powalczą w środę w finale. Fot. WSPiA

RZESZÓW. W środę (20.03) finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.

Nieodpłatne studia na Wyższej Szkole Prawa i Administracji plus stypendium i nieodpłatne zakwaterowanie przez cały okres studiów – o taką nagrodę, w ramach Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, powalczy w czwartek w Rzeszowie 31 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

To już VI edycja konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Udział wzięło w niej prawie 4000 młodych ludzi z ponad 230 szkół w 15 województwach.

Środowy finał składać się będzie z dwóch części: testu wielokrotnego wyboru oraz części ustnej. Podczas testu 31 najlepszych uczniów będzie musiało odpowiedzieć na 50 pytań z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, socjologii prawa, a także prawa międzynarodowego, prawa UE oraz praw człowieka.

W drugiej ustnej części finału, do której przejdzie już tylko 10 osób z najlepszymi wynikami, finaliści będą udzielać odpowiedzi na trzy wylosowane pytania. Ich wiedzę oceni dwunastoosobowa Komisja Centralna złożona ze specjalistów z zakresu państwa i prawa.

Warto dodać, że już sam udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie ułatwia jej finalistom oraz laureatom podjęcie studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym nie tylko w WSPiA, ale także na innych uczelniach.

Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie znaleźć można na stronie internetowej www.olimpiada.wspia.eu.

Arkadiusz Rogowski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o