Poważne cele przed nowym prezesem Stali


– Klub potrzebuje mocnej przebudowy, nowej energii i reorganizacji, aby sprostać wszystkim wyzwaniom, jakie stwarza obecność w Ekstraklasie – przekonuje Jacek Klimek, nowy prezes FKS Stal Mielec SA. Fot. Stal Mielec

Jacek Klimek tuż przed świętami Bożego Narodzenia został nowym prezesem FKS Stali Mielec SA. Na stanowisku zastąpił Bartłomieja Jaskota. – Postawiono przede mną poważne cele, które – w co głęboko wierzę – uda mi się zrealizować – mówi nowy sternik mieleckiego beniaminka.

Jacek Klimek nie jest anonimową postacią w mieleckim środowisku sportowym. W przeszłości grał on w Stali, później był również sędzią piłkarskim, zaś w latach 2005 – 2008 prezesem sekcji piłkarskiej mieleckiego klubu. Miał również krótki epizod na stanowisku prezesa siatkarskiej sekcji Stali. – Jestem mielczaninem, przez 8 lat grałem w Stali w grupach młodzieżowych od trampkarza do juniora starszego. Przez 3 lata byłem również prezesem Stali Mielec, z którą awansowaliśmy wówczas do III ligi i zdobyliśmy 3 medale mistrzostw Polski juniorów, w tym złoty. Jestem również byłym sędzią piłkarskim, poprowadziłem ponad 250 meczów na różnych poziomach rozgrywkowych, w tym jeden sezon sędziowałem w Ekstraklasie jako sędzia liniowy. Zawodowo ostatnie 20 lat spędziłem pracując w szwajcarskim koncernie spożywczym Nestle na stanowiskach managerskich. Propozycję objęcia funkcji prezesa FKS Stal Mielec SA otrzymałem od osób mocno zaangażowanych w sukcesy klubu w ostatnich latach. To osoby, które szanuję i którym się nie odmawia – mówił w wywiadzie udzielonym klubowej stronie tuż po objęciu stanowiska prezesa. Przed nim spore wyzwanie, jakim będzie utrzymanie drużyny w PKO BP Ekstraklasie. Oczywiście za to w głównej mierze będzie odpowiadał trener Leszek Ojrzyński, ale końcowy sukces będzie w dużej mierze zależał także od zimowych transferów, na które rzecz jasna potrzeba funduszy. – Jeśli chodzi o cele krótkoterminowe, to celem strategicznym jest oczywiście utrzymanie i wywalczenie jak najwyższego miejsca w tym sezonie w Ekstraklasie. Kolejny ważnym celem jest wzmocnienie pionu sportowego, przebudowa strukturalno-organizacyjna klubu, rozwój Akademii Piłkarskiej PGE Stal Mielec oraz integracja społeczeństwa wokół klubu. Chcemy klub podnieść na jak najwyższy organizacyjno-sportowy poziom w każdym obszarze. Mamy również plany długoterminowe i wieloletnie, do których chcemy dochodzić krok po kroku ciężką konsekwentną pracą. Bez wątpienia klub potrzebuje mocnej przebudowy, nowej energii i reorganizacji, aby sprostać wszystkim wyzwaniom, jakie stwarza obecność w Ekstraklasie – przekonuje Jacek Klimek.

Powrót 4 stycznia

Tymczasem piłkarze PGE Stali Mielec przebywają na krótkich świąteczno-noworocznych urlopach. Do treningów podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wrócą już 4 stycznia.
– Dzięki uprzejmości MOSiR Mielec korzystać będziemy z pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, a dzięki LKS Stal Mielec z hali lekkoatletycznej – możemy przeczytać w komunikacie mieleckiego klubu. W dniach 10 -22 stycznia mielczanie będą przebywać na obozie przygotowawczym w tureckim Kargcak Goldcity Sport Complex, gdzie zagrają 4 sparingi: CSKA Sofia (13.01.), Alanyaspor (17.01.) oraz Ingulets Petrowe (21.01.). 21 stycznia ma się odbyć także drugi sparing, ale na tę chwilę rywal jest jeszcze nieznany. Po powrocie do kraju mielczan czekać będzie jeszcze sparing z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (27.01.), a wiosenne rozgrywki ligowe PGE Stal zainauguruje meczem ze Śląskiem Wrocław, który zaplanowano na stadionie przy ul. Solskiego 1 lutego (godz. 18).

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments