Powiesił się w celi

Trzech z oskarżonych złodziei trafiło do aresztu tymczasowego. Tomasz K. wpłacił poręczenie majątkowe i wyszedł na razie na wolność. Ich piąty kolega powiesił się. Fot. Archiwum

ROPCZYCE. Stworzyli bandę złodziei samochodowych, która grasowała na Podkarpaciu i w Świętokrzyskiem. Jeden ze złodziei nie wytrzymał psychicznie.

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała do Sądu Rejonowego w Ropczycach akt oskarżenia przeciwko Dawidowi Sz., Grzegorzowi R., Rafałowi Ś. i Tomaszowie K., oskarżonym o liczne kradzieże z włamaniem do samochodów na terenie Ropczyc, Dębicy i innych miast województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Aktem oskarżenia nie objęto Tomasza D., bo powiesił się on w belgijskim więzieniu. W sumie mężczyźni ukradli aut za 300 tys. zł. Kradli głównie volkswageny, seaty, skody i audi.

Oskarżeni to mieszkańcy Mielca, jeden z nich pochodzi z Głogowa na Dolnym Śląsku. W 2010 r. trzy kradzieże z włamaniem zrobili dwaj mieszkańcy Dolnego Śląska, Dawid Sz. i Tomasz D. oraz dwaj pochodzący z Mielca Grzegorz R. i Tomasz K. Końcem czerwca 2010 r. dołączył do nich Rafał Ś., który wyszedł z więzienia na warunkowe przedterminowe zwolnienie. Już w sierpniu 2010 r. włamali się i ukradli volkswagena passata w Mielcu, za którego zostali skazani. W tym samym miesiącu próbowali ukraść samochód w Ropczycach. W listopadzie 2010 r. w Głogowie na Dolnym Śląsku skradziony został volkswagen passat. Jego elementy znalezione zostały w Mielcu w garażu wynajmowanym przez Grzegorza R.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Grzegorz Anton

do “Powiesił się w celi”

  1. Pipi

    Kradli chyba złom.

  2. Romuś

    Świetna wiadomość ! Jednego śmiecia mniej !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.