Powodzianie dostaną tylko 2 tys. zasiłku

PODKARPACIE. Skandaliczne decyzje parlamentarzystów. W 2012 roku w przypadku zalania domu będzie można dostać mniejszą pomoc niż dotąd. Wszystko dzięki posłom.

Jeśli Twój dom zaleje woda, nie licz na pomoc państwa. Posłowie właśnie zdecydowali by zasiłek dla powodzian wynosił zaledwie 2 tys zł. To o 4 tys zł mniej, niż w latach ubiegłych.

Sejm uchwalił już przepisy, które mają pomóc ofiarom powodzi. Aby jednak wsparcie trafiło do potrzebujących, rząd będzie musiał wydać odpowiednie rozporządzenie. Zawierać ono będzie listę gmin i miejscowości, które ucierpiały na skutek powodzi. Wsparcie dla poszkodowanych będzie można zastosować tylko przez 12 miesięcy.

Głodowy zasiłek
Zgodnie z nowymi przepisami właściciele zalanych domów dostaną zasiłek do 2 tys. zł. Posłowie nie zgodzili się na podwyższenie tej kwoty do 5 tys. zł. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji argumentowało, że kwota pomocy nie może być zbyt wysoka ze względu na … kryzys gospodarczy. – Doprawdy trudno zrozumieć jakimi kryteriami kierowali się parlamentarzyści. Mnie woda zalała dwa lata temu. Wtedy otrzymałem 6 tys złotych i to wystarczyło tylko na doraźne remonty. Nie wiem co można zrobić za 1/3 zł tej kwoty. Jestem zbulwersowany postawą posłów, szczególnie tych z naszego regionu. Jak zwykle się na nas wypięli. Chcą szukać oszczędności, niech robią to u siebie, a nie żerują na biednych ludziach. – bulwersował się pan Tadeusz, rolnik spod Tarnobrzega.

Przedsiębiorcom też obcięli
Parlamentarzyści obcięli też pomoc dla właściciele firm (drobni przedsiębiorcy zatrudniający nie więcej niż 50 osób). Ci którzy ucierpią na skutek powodzi, otrzymają jednorazowo do 50 tys. zł. To o połowę mniej niż w latach poprzednich.

Mariusz Andres

do “Powodzianie dostaną tylko 2 tys. zasiłku”

 1. roman

  1-swój dobrobyt należy ubezpieczyć
  2-dbać o rowy i studzienki aby były drożne
  3-wymusić na lokalnej władzy sypanie wałów i zabezpieczeń- zabrać się samemu do roboty
  4-samemu zadbać aby swoją posiadłość zabezpieczyć wcześniej

 2. Małgosia

  Ubezpieczcie swoj dobrobyt to az tak wiele nie kosztuje, bo potem macie pretensje do całego swiata tylko nie do siebie.!!!

 3. Driverr

  POgratulować Premierowi Tuskowi

 4. Kalasanty

  Ja mieszkam na górce.

 5. magon

  gdzie sa piewcy rudego lisa tak go chwalili napewno na peło głosuja młodzi wykształceni z kołchozu

 6. Roger

  Bardzo przewidywalne. Nie zdziwie sie, jesli rzad w podobnych wypadkach uchwali ustawe o eksterminacji niewygodnych obywateli. czyt. powodzian i ofiar innych klesk zywiolowych.

 7. misio

  To nie parlamentarzyści, to rzad Matoła i Bronka Komorry tak zlecił i tyle.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.