Powraca temat nadania nazwy rondu przy ul. Lubelskiej

Na najbliższą sesję Rady Miasta, która odbędzie się 22 marca, powróci projekt uchwały w sprawie nazwania ronda przy ul. Lubelskiej im. rodziny Ulmów. Fot. Wit Hadło
Na najbliższą sesję Rady Miasta, która odbędzie się 22 marca, powróci projekt uchwały w sprawie nazwania ronda przy ul. Lubelskiej im. rodziny Ulmów. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Prawdopodobnie nie zostanie powołana specjalna komisja ds. nazewnictwa ulic, rond czy skwerów.

Po raz kolejny temat nadania nazwy rondu przy ul. Lubelskiej powraca na sesję Rady Miasta. Radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości w dalszym ciągu chcą, aby rondo, które do tej pory nie posiadało żadnej nazwy, za patrona miało rodzinę Ulmów z Markowej, która zginęła z rąk Niemców za pomoc udzieloną Żydom.

Rzeszowscy radni po raz kolejny zajmą się projektem uchwały w sprawie nadania nazwy rondu położonemu w ciągu ul. Lubelskiej (os. Staromieście).

Ostatnim razem, projekt ten miał być tylko formalnością, a wywołał burzliwą dyskusję. Już wtedy radni z Rozwoju Rzeszowa mówili o konieczności powołania specjalnej komisji, która zajmie się nazewnictwem rond czy skwerów. Do czasu jej powołania, radni mieli poczekać z uchwalaniem projektów uchwał dotyczących nadawania nazw rondom czy ulicom.

W związku z tym oba projekty uchwał dotyczące nadania nazwy rondu przy ul. Lubelskiej, a także rondu u zbiegu ul. Ofiar Katynia i Kotuli zostały zdjęte z porządku obrad.

Radni z klubu PiS po raz kolejny proponują, aby rondo przy ul. Lubelskiej nosiło nazwę rodziny Ulmów. – Nadanie nazwy rondu w ciągu ul. Lubelskiej im. Rodziny Ulmów to moim zdaniem wielka sprawa dla Rzeszowa o olbrzymim znaczeniu symbolicznym. Wskazane przez nasz klub rondo położone na jednej z głównych ulic miasta, jest właściwym miejscem do uhonorowania rodziny Ulmów – wyjaśnia Marcin Fijołek, szef klubu PiS.

Co zatem z pomysłem powołania specjalnej komisji ds. nazewnictwa ulic i rond? – Powoływanie nowej, odrębnej komisji wyłącznie do opiniowania projektów uchwał nadających nazw ulicom jest niepotrzebne, ponieważ tego rodzaju sprawami zajmuje się już jedna z istniejących komisji Rady Miasta – twierdzi Fijołek.

W najbliższym czasie poznamy decyzję radnych, jaką podjęli w sprawie nadania nazwy rondu przy ul. Lubelskiej.

Agata Flak

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
anonimŁoj tam łojTratatatamarcinłojcowizna i golizna11 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anonim
Gość
anonim

nie ma się czym zajmować – niech nazwy będą zwierząt ryś lew, kot itplub kwiatów i po sprawie

Łoj tam łoj
Gość
Łoj tam łoj

Do Rzeszowa pasuje Rysio Kuklinski super hiper strong ciota

hijena
Gość
hijena

Łoj tam- ty kretynstwo masz wrodzone ,czy jesteś tylko starym esbeckim kapusiem i prowokatorem?Ty mendo i łachmyto -Pan Ryszard Kuklinski ,to największy polski bohater ostatniego pięćdziesięciolecia, ktory zrobił więcej niż znany wikary- smakosz kremówek. Ciota ,to jestes Ty ,bo życie dyma ciebie bez mydła.

Tratatata
Gość
Tratatata

Imieniem Mojrzeszowa nazwijcie sobie mnieszczuchy.

marcin
Gość
marcin

Po raz kolejny radni PiS zajmują się najpilniejszymi sprawami.

dyrdy
Gość
dyrdy

…po co rozpisywać najlepiej już nazwać im. ferenca, burego, zakazanego bilbordu, kodarastów i wszelkiej maści poziomków…po co nadawać nazwę jakichś wieśniaków co z żydami się kumplowali i słuszna ich za to kara spotkała….jesteście żałośni i patriotycznie i tak czysto po ludzku…

Karl Krematorzysta
Gość
Karl Krematorzysta

A po drugie jak widać na zdjęciu…JAKIM DEBILEM trzeba być żeby przejechać przez trawę?!

łojcowizna i golizna11
Gość
łojcowizna i golizna11

Most jest ładny i tak przyciąga uwage że ktoś ze wsi co widzi tylko świnki, krówki i żone nie może oderwać od nigo wzroku i nie zauważa że ma rondo i wali trawnikiem.

Karl Krematorzysta
Gość
Karl Krematorzysta

Rondo im.KALEK DROGOWYCH!!!
Toż to 90% kierowców prawko znalazło w chrupkach!
Śpią na światłach,jest znak do 70km/h to jedzie 40 km/h
DEBILIZM totalny!

Tak więc …Rondo im.Kalek Drogowych!

hijena
Gość
hijena

Dla pełnej demokracji ,może redakcja tak zacnej gazety rozpisze plebiscyt wśród czytelników i mieszkańców na patrona ronda i przy okazji patrona nowego pieknego mostu