Powrót dyrektora Stachury

PODKARPACIE. Stanisław Stachura otrzymał z rak członka zarządu Podkarpacia Lucjana Kuźniara nominację na dyrektora Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

To kolejna zmiana w jednostkach podległych marszałkowi województwa, a jednocześnie powrót Stachury na stanowisko które opuścił trzy lata temu.

Stanisław Stachura ma 69 lat. Z wykształcenia jest inżynierem melioracji, uchodzi za jednego z najlepszych fachowców od spraw gospodarki wodnej. Szczególnie dał się poznać w czasie największych powodzi na Podkarpaciu w 1997 i 2001 roku, gdy z polecenia władz wojewódzkich faktycznie koordynował akcje przeciwpowodziowe. Ze stanowiska odszedł w 2008 roku ze względu na ciężką chorobę żony. – Powrót na to stanowisko jest dla mnie ogromnym wyzwaniem. Zmieniła się geografia powodzi, coraz groźniejsze są małe cieki wodne, co pokazały niedawne powodzie – mówi nowy-stary dyrektor. Wicemarszałek Lucjan Kuźniar mówi wprost: – to doskonały, sprawdzony „w boju” fachowiec. Na pewno sprawdzi się na tym stanowisku.

saj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments