Powstają fundamenty pod City Center

Według zapewnień przedstawicieli inwestora City Center zostanie zbudowane według znanego projektu pracowni MWM Architekci

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie kolejnej galerii Ryszarda Podkulskiego

W połowie stycznia skończą się roboty ziemne na budowie galerii City Center w miejscu dawnego hotelu „Rzeszów”. Jak poinformowali wczoraj przedstawiciele inwestora Ryszarda Podkulskiego, do końca roku będą mieć umowy na wynajem 70 proc. powierzchni obiektu.

Z terenu budowy wywieziono 140 tys. m sześc. ziemi. Problemem jest cofnięcie przez miasto zgody na wywóz ziemi w ciągu dnia. – My możemy to robić tylko w nocy, podczas gdy dla pobliskiej inwestycji przy klasztorze prezydent taką zgodę dał – mówią przedstawiciele Podkulskiego.

Obecnie trwają prace przy wylewaniu płyty fundamentowej galerii. Ponieważ żadna z okolicznych betoniarni nie była w stanie zadeklarować ciągłych dostaw betonu, na terenie inwestycji stanęła mobilna betoniarnia o wydajności 60 m sześc. na godz. W tej chwili na budowie pracuje 120 osób, ale do lutego będzie ich 300, pracujących na trzy zmiany.

Jak powiedział Daniel Słuchocki, wiceprezes spółki Star Europa Holding odpowiadającą za inwestycję aktualnie podpisano już umowy na wynajem ponad 50 proc. powierzchni obiektu. Wkrótce ma to być 70 proc. Znaczna część to marki nieobecne dotąd w Rzeszowie.

Helios będzie wzorcowy

– Wśród najemców znajdą się sklepy sieci Inditex, takie jak Zara, Bershka czy Stradivarius – mówił Słuchocki. Tymczasem podpisaniem umowy z Zarą i markami pokrewnymi chwali się też inwestor Millenium Hall, które ma być oddane wcześniej niż City Center.

Sklep spożywczy w obiekcie Podkulskiego otworzy sieć Piotr i Paweł, natomiast 6-salowe multikino znany już w Rzeszowie Helios. – Ma to być kino wzorcowe tej sieci w Polsce – zapowiedział Daniel Słuchocki.

Wiosną rozstrzygnie się czy w części biurowej galerii, obok wiaduktu Śląskiego znajdzie swe lokum znana firma z branży informatycznej.

Krzysztof Kuchta

kkuchta@pressmedia.com.pl

Fot. Archiwum

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments