Powstaje most kolejowy nad Wisłokiem

Trwają prace przy budowie nowego mostu nad Wisłokiem na trasie w kierunku Przemyśla. Zlokalizowany zostanie obok już istniejącego mostu, który został wyremontowany. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W grudniu pociągi pojadą tą przeprawą z prędkością 120 km/h.

W Rzeszowie rozpoczęto prace przy budowie nowego mostu kolejowego na trasie w kierunku Przemyśla. Powstaje on przy już istniejącej przeprawie, której remont zakończono w styczniu. To inwestycja Polskich Linii Kolejowych.

Nowy most kolejowy budowany jest w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 68 z Rzeszowa do Przemyśla. Zakłada się, że ten obiekt będzie przystosowany do prędkości 120 km/h dla pociągów osobowych. Roboty na całej linii mają zakończyć się w 2015 roku i zamkną się kwotą 590 mln zł. Wcześniej jednak, bo pod koniec 2012 roku, oddany ma być ten właśnie most.

– Modernizacja pierwszego mostu nad Wisłokiem zakończona została w styczniu 2012 roku i kosztowała około 7,5 mln zł – poinformował Janusz Kozubal, kierownik kontraktu rewitalizacji linii kolejowej Rzeszów – granica państwa. – Drugi most będzie gotowy pod koniec listopada, jego koszt to 8 mln 696 tys. zł.

and

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.