Powstaje pierwszy wielopoziomowy parking

Pięciokondygnacyjny parking przy al. Rejtana to pierwsza taka inwestycja w Rzeszowie.

RZESZÓW. Pierwszy w Rzeszowie wielopoziomowy parking powstaje przy al. Rejtana. Parking budowany w miejscu zlikwidowanego salonu samochodowego będzie mieć pięć poziomów i pomieści 500 aut. Wjazd na kolejne poziomy będzie odbywał się przy pomocy tzw. ślimaka. Obiekt to fragment większej inwestycji: rozbudowy i modernizacji centrum handlowego Rzeszów Plaza.

Galeria powiększy się o dwie dodatkowe kondygnacje handlowe z 15 nowymi lokalami. Dodatkowo, Plaza oraz sąsiedni hipermarket E.Leclerc zostaną połączone zadaszonym, przeszklonym łącznikiem, w którym także znajdą się powierzchnie handlowe. Odnowiona zostanie też fasada i wnętrze centrum istniejącego od 2005 r. Powierzchnia handlowa Plazy zwiększy się o około 4,5 tys. mkw. do około 19,5 tys. mkw.

Otwarcie obiektu, którego inwestorem jest firma Keen Property Partners Retail zapowiedziano na październik. Wartość inwestycji to około 13 milionów euro.

kk

do “Powstaje pierwszy wielopoziomowy parking”

 1. rafał

  tylko że taki parking przydał by się gdzieś w okolicach rynku a nie między tesco a e.leclerc bo tam są akurat 2 duże parkingi i jest gdzie auto zostawić a żeby koło rynku auto postawić to już tak łatwo nie jest.

 2. takijeden

  takiej fuszerki to jeszcze nie widziałem.Budowa jeszcze nie zakończona,a konstrukcja osiada z jednej strony.

 3. Przenikliwa

  Zjeżdża się stanowczo szybciej, więc może to nie ŚLIMAK bedzie :))

 4. qwertz

  …wjazd na kolejne poziomy będzie odbywał się przy pomocy tzw. ślimaka… a co ze zjazdem bo drugiego ślimaka nie widzę?

 5. roman

  świetny pomysł z tym łącznikiem – a jakby tak zaczęli teraz w ramach innowacji łączyć wszystkie galerie w mieście łacznikami – to by dopiero było- a w środku np, ruchome chodniki – super nie. Co do parkingu to jedna jaskułka wiosny nie czyni ale super – ciekawe kto następny taki wybuduje.

 6. kamil

  mam nadzieje że miejsca parkingowe będą dość szerokie bo mam szerokie auto. Jak wjeżdżam w wyznaczone linie nie mogę otworzyć drzwi czy wysiąść z auta dlatego też zawsze parkuje na dwóch miejscach. Tak w ogóle to przy niektórych galeriach miejsca parkingowe są na seicento albo maluchy bo jak stanie jedno auto przy drugim nie ma jak do niego wysiąść, wsiąść i sie ubija auto swoje i sąsiada. A poza tym jak stanę na dwóch miejscach to mam pewność że mnie nic nie ubije i że wsiąde do auta jak wrócę z zakupów bo czasami idioci mnie tak zablokują że muszę wsiadać od strony pasażera.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.