Powstaje pierwszy wielopoziomowy parking

Pięciokondygnacyjny parking przy al. Rejtana to pierwsza taka inwestycja w Rzeszowie.

RZESZÓW. Pierwszy w Rzeszowie wielopoziomowy parking powstaje przy al. Rejtana. Parking budowany w miejscu zlikwidowanego salonu samochodowego będzie mieć pięć poziomów i pomieści 500 aut. Wjazd na kolejne poziomy będzie odbywał się przy pomocy tzw. ślimaka. Obiekt to fragment większej inwestycji: rozbudowy i modernizacji centrum handlowego Rzeszów Plaza.

Galeria powiększy się o dwie dodatkowe kondygnacje handlowe z 15 nowymi lokalami. Dodatkowo, Plaza oraz sąsiedni hipermarket E.Leclerc zostaną połączone zadaszonym, przeszklonym łącznikiem, w którym także znajdą się powierzchnie handlowe. Odnowiona zostanie też fasada i wnętrze centrum istniejącego od 2005 r. Powierzchnia handlowa Plazy zwiększy się o około 4,5 tys. mkw. do około 19,5 tys. mkw.

Otwarcie obiektu, którego inwestorem jest firma Keen Property Partners Retail zapowiedziano na październik. Wartość inwestycji to około 13 milionów euro.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rafał
rafał
9 lat temu

tylko że taki parking przydał by się gdzieś w okolicach rynku a nie między tesco a e.leclerc bo tam są akurat 2 duże parkingi i jest gdzie auto zostawić a żeby koło rynku auto postawić to już tak łatwo nie jest.

takijeden
takijeden
9 lat temu

takiej fuszerki to jeszcze nie widziałem.Budowa jeszcze nie zakończona,a konstrukcja osiada z jednej strony.

Przenikliwa
Przenikliwa
9 lat temu

Zjeżdża się stanowczo szybciej, więc może to nie ŚLIMAK bedzie :))

qwertz
qwertz
9 lat temu

…wjazd na kolejne poziomy będzie odbywał się przy pomocy tzw. ślimaka… a co ze zjazdem bo drugiego ślimaka nie widzę?

roman
roman
9 lat temu

świetny pomysł z tym łącznikiem – a jakby tak zaczęli teraz w ramach innowacji łączyć wszystkie galerie w mieście łacznikami – to by dopiero było- a w środku np, ruchome chodniki – super nie. Co do parkingu to jedna jaskułka wiosny nie czyni ale super – ciekawe kto następny taki wybuduje.

kamil
kamil
9 lat temu

mam nadzieje że miejsca parkingowe będą dość szerokie bo mam szerokie auto. Jak wjeżdżam w wyznaczone linie nie mogę otworzyć drzwi czy wysiąść z auta dlatego też zawsze parkuje na dwóch miejscach. Tak w ogóle to przy niektórych galeriach miejsca parkingowe są na seicento albo maluchy bo jak stanie jedno auto przy drugim nie ma jak do niego wysiąść, wsiąść i sie ubija auto swoje i sąsiada. A poza tym jak stanę na dwóch miejscach to mam pewność że mnie nic nie ubije i że wsiąde do auta jak wrócę z zakupów bo czasami idioci mnie tak zablokują że muszę… Czytaj więcej »

Wuj ch..
Wuj ch..
9 lat temu
Reply to  kamil

Zgadzam sie z przedmowca w 100%. Co z tego , ze zaparkuje np pod Castorama, jezeli nie moge otworzyc drzwi?