Powstała nowa telewizja

Tomasz Lenard (z lewej) i Wojciech Kozioł z koncesją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dla TVL. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. 1 lutego rusza program Telewizji Lokalnej TVL.

TVL – taki skrót nosi nowa telewizja, która od piątku będzie emitowała swój program na terenie Tarnobrzega, a w przyszłości także w ościennych miastach. Uruchomienie nowej stacji to odpowiedź Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na samorządowego nadawcę, który dotychczas miał monopol na telewizyjny przekaz tego, co dzieje się w Tarnobrzegu.

Premierowy program będzie można zobaczyć 1 lutego o godz. 17.15. w sieci kablowej Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tym samym, do ponad 7,5 tysiąca odbiorów znów dotrze obraz lokalnej telewizji, od której członkowie TSM byli przez ostatnie miesiące odcięci po tym, jak prezes Tomasz Lenard zrezygnował z programu Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg.

Za przygotowanie programu TVL odpowiedzialne będzie studio Woj. Mar, którego właścicielem jest Wojciech Kozieł, były prezes Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg.

Co oferuje nowa telewizja, która ma być alternatywą dla MTT?
– Naszym celem nie jest konkurencja, ale stworzenie dobrego, rzetelnego i wiarygodnego źródła informacji o tym, co dzieje się w Tarnobrzegu i okolicach. Nasz budżet to jedynie jedna trzecia tego, czym dysponuje MTT, ale mamy nadzieję, że zasięgiem wykroczymy poza samo miasto. Staramy się zainteresować naszą ofertą samorządowców z powiatu tarnobrzeskiego ziemskiego, władze Sandomierza, a także parlamentarzystów i europosłów z regionu.

Od piątku program TVL mogą oglądać abonenci Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z Tarnobrzega, Nowej Dęby i Skopania. Niewykluczone, że dołączą do nich także widzowie z Baranowa Sandomierskiego, Grębowa i Sandomierza. W planach są także rozmowy z samorządem Gorzyc.

– Na początek sygnał dotrze do 15 tysięcy odbiorów – wyjaśnia Tomasz Lenard. – Chcemy zaoferować im programy informacyjne, sportowe, relacje z imprez rozrywkowych oraz kulturalnych, a także publicystykę.

Małgorzata Rokoszewska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ciekawski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ciekawski
Gość
ciekawski

czy telewizja ta pójdzie z duchem czasu i będzie pokazywana również w Internecie?