Powstaną szlaki spacerowe

Oznakowane zostaną piesze szklaki spacerowe w pobliżu najcenniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego i historii miast.

PRZEMYŚL. Oznakowane zostaną piesze szklaki spacerowe w pobliżu najcenniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego i historii miasta. W widocznych miejscach pojawią się białe kwadraty z przeciętym kolorem symbolizującym dany szlak.

W Przemyślu wytyczone zostaną dwa szlaki: szlak Staromiejski (niebieski) mający swój początek i koniec w południowej pierzei Rynku o długości około 3,5 km i szlak Zasański (czerwony), który będzie miał swój początek i koniec na placu Orląt Przemyskich – jego szacowana długość wynosi 9 km. Dodatkowo zamontowanych zostanie 17 ozdobnych tablic-drogowskazów oraz 6 tablic z mapą pokazującą przebieg szlaku spacerowego.

Wszystko to w ramach projektu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego Przemyśl-Humenne”, który współfinansuje Unia Europejska. Po obu stronach granicy wydane zostaną także foldery opisujące trasy w Przemyślu i Humennem. W Humennem zostanie wytyczony jeden szlak o długości około 3,5 km.

łuk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.