Powstanie gigantyczne centrum handlowe

Tak ma wyglądać centrum handlowe w Miejscu Piastowym k. Krosna. Całe centrum ma być gotowe w czwartym kwartale 2012 roku

MIEJSCE PIASTOWE k. KROSNA. Takich obiektów jeszcze tu nie było. Szacuje się, że przybędzie nawet kilkaset nowych miejsc pracy

To zdecydowanie najbardziej oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. W Miejscu Piastowym koło Krosna zostanie wybudowane ogromne centrum handlowe. Na blisko 30 tys. m. kw. zlokalizowane zostaną: market budowlany OBI, galeria handlowa z czterocalowym kinem z systemem 3D, supermarket Tesco oraz restauracje. Inwestorem jest firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy.

Centrum powstanie na ponad ośmiohektarowej działce. – Inwestycję będzie realizować firma E.F.Progress IX należąca do grupy kapitałowej Rank Progress – informuje Halina Wyborska, rzecznik prasowy Rank Progress S.A. – Projekt wykonuje Karpackie Centrum Obsługi Inwestycji z Krosna – dodaje.

Radni dali zielone światło

– Jeszcze w 2008 roku radni uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu mogą powstać w Miejscu Piastowym obiekty wielkopowierzchniowe – mówi Stanisława Gawlik, zastępca wójta gminy Miejsce Piastowe. Teraz już wiadomo na pewno, że inwestycja zostanie zrealizowana. – Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę – wyjaśnia z-ca wójta.

Jak informuje Halina Wyborska, obecnie trwa procedura związana z wyłonieniem generalnego wykonawcy inwestycji. – Zgodnie z przyjętym harmonogramem, prace związane z budową marketu OBI powinny rozpocząć się na wiosnę, zaś zakończyć jesienią przyszłego roku. Całe centrum ma być gotowe w czwartym kwartale 2012 roku – tłumaczy rzeczniczka Rank Progress.

Całe centrum będzie gotowe w 2012 roku

Centrum będzie miało powierzchnię 28,5 tys. m.kw. W pierwszym etapie powstanie market budowlany OBI o łącznej pow. 10,5 tys. m.kw. Będzie także galeria handlowa z czterosalowym kinem z systemem 3D o łącznej powierzchni 2450 m.kw. (z największą salą z 390 miejscami), supermarket spożywczy zajmie pow. 2500 m.kw. Ponadto wybudowane zostaną sieciowe restauracje, sklepy znanych marek ze sprzętem RTV/AGD, odzieżą, butami, drogerie oraz galeria handlowa, która będzie liczyła ok. 18 tys. m.kw. pow. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na prawie 380 miejsc!

Władze gminy nie kryją zadowolenia z faktu, że inwestycja zostanie zrealizowana właśnie w Miejscu Piastowym. Nic dziwnego, gdyż wiąże się ona z wieloma korzyściami dla gminy i jej mieszkańców. – Oznacza większe wpływy do gminnego budżetu z tytułu podatku od nieruchomości. I co bardzo ważne – w gminie przybędzie także wiele nowych miejsc pracy – komentuje Stanisława Gawlik.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments