Powstanie nowy budynek Urzędu Gminy w Rymanowie

Tak ma wyglądać nowy budynek Urzędu Gminy w Rymanowie.
Tak ma wyglądać nowy budynek Urzędu Gminy w Rymanowie.

RYMANÓW. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 1600 metrów kwadratowych.

Poprawią się warunki pracy urzędników zatrudnionych w tutejszym Urzędzie Gminy. Zostanie bowiem wybudowana nowa siedziba UG. – Przetarg został już rozstrzygnięty. W miniony piątek, 27 września, podpisano umowę z wykonawcą. Prace ruszą za około dwa tygodnie – informuje Wojciech Farbaniec, burmistrz Rymanowa. Łączny koszt inwestycji to 5 mln 166 tys. zł.

Aktualnie urzędnicy gminni pracują w budynku, który pozostawia wiele do życzenia.

Jak się dowiadujemy, władze Rymanowa już od paru lat zabiegały o to, aby powstała siedziba Urzędu Gminy z prawdziwego zdarzenia.

– Obecny budynek UG to fatalna wizytówka Rymanowa – mówią mieszkańcy
– Urząd Gminy w Rymanowie mieści się już od ponad 20 lat w starym budynku po byłym kółku rolniczym – informuje w rozmowie z nami burmistrz Farbaniec. – Cieszy, że nasze wieloletnie starania zostały uwieńczone sukcesem i inwestycja w końcu zostanie zrealizowana – mówi burmistrz podkreślając przy tym, że wcześniej nie udało się tego zadania wykonać, gdyż gmina miała do załatwienia ważniejsze sprawy.

Działka, na której stanie nowy obiekt została uwzględniona w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. – Nowy budynek powstanie obok starej siedziby UG – wyjaśnia burmistrz.

Zostanie zbudowany obiekt na miarę XXI wieku
Jak informuje burmistrz Farbaniec, w sumie sześć firm stanęło do przetargu.

– Zakład Remontowo-Budowlany Wiesław Markuszka z Jasła wybuduje nową siedzibę UG Rymanów za 5 mln 166 tys. zł. Mamy zabezpieczone środki własne na ten cel – informuje burmistrz Wojciech Farbaniec. I dodaje, że być może uda się gminie pozyskać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. (NFOŚiGW). – Chcemy złożyć stosowny wniosek w tej sprawie – mówi burmistrz.

Powstanie budynek trzykondygnacyjny. Przewidziano także pomieszczenia na magazyny i archiwa. – Chcemy umieścić specjalną tablicę, dzięki której mieszkańcy będą mogli na bieżąco obserwować jak przebiegają prace – dodaje burmistrz.

Inwestycja w całości ma zostać zrealizowana do 30 czerwca 2015 r.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments