Powstanie nowy parking

Na tej działce przy ul. Lenartowicza ma powstać oczekiwany od lat przez mieszkańców parking.

RZESZÓW. Na tę inwestycję mieszkańcy ul. Lenartowicza czekają od lat.

Teren przy ul. Lenartowicza przy wjeździe do hali na Podpromiu przestanie straszyć błotem i chwastami. W miejscu wyburzonej pizzerii powstanie parking, o co od lat zabiegali mieszkańcy.

O problemach z parkowaniem przy ul. Lenartowicza pisaliśmy w styczniu. O uporządkowanie bałaganu wokół hali na Podpromiu mieszkańcy prosili kolejno prezydenta Szlachtę i Ferenca. Jeszcze w 2005 r. zwrócili się o budowę niezbędnych parkingów przy ul. Lenartowicza, m.in. na placu po zburzonej pizzerii. Odpowiedź z ratusza była pozytywna. Później zapanowała cisza.

- Minęło kilka lat, druga kadencja prezydenta i dalej nic się nie dzieje – skarżyli się nam ludzie na początku tego roku. – Tereny pod parkingi wciąż straszą błotem i chwastami. Jaka to reklama Rzeszowa w miejscu międzynarodowych imprez sportowych?

Miasto zbuduje miejsca postojowe

Nadzieja na poprawę tego stanu rzeczy pojawiła się dopiero niedawno. Na ostatniej sesji z inicjatywy Marcina Deręgowskiego, radnego PO do budżetu i wieloletniej prognozy finansowej miasta zostało wpisane nowe zadanie: budowa parkingu przy ul. Lenartowicza w miejscu dawnej pizzerii.

- Nowy parking w założeniu ma przede wszystkim służyć mieszkańcom osiedla. Ponadto ma być także wykorzystywany podczas imprez organizowanych na Podpromiu – mówi Deręgowski. – Obecnie każda duża impreza organizowana na hali kończy się zablokowaniem przez przyjezdne samochody miejsc parkingowych mieszkańców okolicznych bloków. Mieszkańcy są wówczas zmuszeni parkować nawet500 metrówod miejsca zamieszkania.

Teraz samochody parkują na około jednej trzeciej powierzchni działki wysypanej szutrem. Docelowo parking ma pomieścić 70 – 80 samochodów. Wartość inwestycji to 180 tys. zł.

Krzysztof Kuchta

do “Powstanie nowy parking”

  1. lukas

    Bzdura !!! Tam miał być parking już 5 lat temu, ale tak naprawdę nie wiadomo czyj jest teren. W tym miejscu powinien być lokal gastronomiczny, a parking na kilkaset samochodów zrobić pomiędzy Przedszkolem a blokiem nr 19.

  2. mak

    Jak zobaczę to uwierzę.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.