Powstanie „Orlątko” przy przedszkolu

Przy tarnobrzeskich szkołach jest już kilka „Orlików”, teraz pierwsze przedszkole zyska „Orlątko”. Fot. Bogdan Myśliwiec
Przy tarnobrzeskich szkołach jest już kilka „Orlików”, teraz pierwsze przedszkole zyska „Orlątko”. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Niespełna 80 tys. zł kosztować będzie zaprojektowanie i wykonanie pierwszego w Tarnobrzegu „orlątka”, czyli miniboiska piłkarskiego dla najmłodszych. Taki obiekt jeszcze w tym roku powstanie przy Sportowym Przedszkolu nr 6.

Ogłoszony przez prezydenta miasta przetarg na zaprojektowanie i wykonanie boiska do mini piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy dla Przedszkola Publicznego nr 6 w Tarnobrzegu przy ul. 1-go Maja 14, wygrało konsorcjum dwóch firm z Niebylca. Cena inwestycji to 79 900 zł.

– W tym roku już pewnie dzieciaki nie zdążą przetestować pierwszego tarnobrzeskiego „orlątka”, ale jak tylko nadejdą pierwsze, słoneczne wiosenne dni, boisko będzie gotowe do treningów i zabawy dla naszych przedszkolaków. Myślę, że dzieciaki z radością będą korzystać z boiska. Być może wyrośnie nam tu w Tarnobrzegu prawdziwy piłkarski talent – mówi Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

Boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy będzie miało wymiary 10 x 15 m i będzie wyposażone w dwie minibramki piłkarskie o wymiarach 150 x 100 cm. Zamontowane zostaną także piłkochwyty, a cały teren wokół boiska będzie ogrodzony.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 16 grudnia 2013 r.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments