Powstanie Podkarpackie Centrum Biblioteczne i Edukacyjne

- Kluczowe agendy biblioteczne (za wyjątkiem filii miejskich), dotychczas rozproszone w różnych częściach miasta, znajdą się w nowym budynku, co umożliwi mieszkańcom Rzeszowa i województwa, łatwy dostęp do wszystkich typów zbiorów i usług bibliotecznych - zapewnia dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Mieszkańcy Rzeszowa i województwa będą mieli łatwiejszy dostęp do wszystkich typów zbiorów i usług bibliotecznych – zapewnia Barbara Chmura dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Zamiast targowiska przy ul. Dołowej będzie Podkarpackie Centrum Biblioteczne i Edukacyjne. Ostateczna decyzja w tej sprawie już zapadła. – Aktualnie przygotowywany jest projekt wytycznych funkcjonalno-użytkowych obiektu – mówi Barbara Chmura, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Decyzję o tym, że 28-arowa działka będąca częścią popularnego bazaru przy ul. Dołowej zostanie sprzedana, rzeszowscy radni podjęli w lipcu. Działka trafiła w ręce samorządu województwa za symboliczny 1 proc. Teraz trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy obiektu.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Ewelina Nawrot

do “Powstanie Podkarpackie Centrum Biblioteczne i Edukacyjne”

  1. rzeszowiak

    Świetna inicjatywa, takiego czegoś Rzeszów od dawna produkował ,jeszcze tylko powiedz jeden z drugim że tutaj się nic nie robi ,…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.